Chraň se pleti jasná ...

úterý, prosince 04, 2012

V zimním období je velice důležité se o pleť starat. Pokožka je vystavena rychlému střídání teplot,  studenému větru ale i slunci. Nemluvě o rozdílech při přechodu z přetopené místnosti na mráz. Při špatném ošetření pleti se můžete dočkat rychlejší dehydratace, šupinek či popraskaných žilek. Já osobně se na toto období už v říjnu pomalu připravuji, hlavně nákupem hutných krému, zásobuji se balzámy a nezapomínám ani na ruce. 

Poslední pár let používám dětskou Niveu - Nivea Baby proti chladu a větru. Krém je hutný, neobsahuje vodu a proto chrání lépe před chladem a větrem. Obsahuje měsíček lékařský, dále pantenol, který pomáhá předcházet podráždění a zarudnutí. Cena se pohybuje okolo 90kč / 50 ml
Mohu ji více než jen vřele doporučit.

Dále bychom neměli zapomenout na ruce. Jsou na tom možná o stupeň hůř než pleť. Tu si každý den natíráme krémy, make-upy apod. Ruce naopak stále omýváme, strkáme do rukavic a zapomínáme, že je máme.
Ruce jsou naší vizitkou, a je důležité je udržovat. Nepoužívám žádný ala zimní krém na ruce ale o to více se jím věnuji. Momentálně používám krém od Melvity. Zakoupila jsem jej v balíčku společně s bambuckým máslem za 159,-.
Jsem spokojena s oběma výrobky a mohu tuto BIO kosmetiku doporučit.
Není také na škodu jim občas doma dopřát olivovou lázeň.
Nahřejete olivový olej a na pár minut do něj ponoříte své ruce. Pomůžete tak i nehtovým lůžkům.

A v poslední řadě tady máme rty. Měli by se stále udržovat mastné, jak muži, tak i ženy by o ně měli pečovat. Přece jen jsou brány jako symbol smyslnosti.
Když je neudržujeme hydratované, jsme nuceni jim vlhkost dodávat olizováním. Rty se díky tomu rychleji vysušuji, praskají a mohou se díky tomu tvořit opary. Věřím, že my ženy si sebou v kabelce pořád něco nosíme abychom nedopustili ty hnusné šupinky na rtech. Jen ti muži na to občas zapomínají, tak jim hned nějaký balzám na rty dopřejte na Mikuláše. :)
Já jsem nyní blázen do výrobků Manufaktura, takže rtům dopřávám luxus kombinace bambuckého másla a vřídelní solí, cena cca 89,-. A pokud nevíte jaký balzám drahé polovičce, doporučuji žlutý či červený Garnier. U nás se na ně pěje jen chvála.


Má zimní výbava tak jak se každý den potkává  :))You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení