Nanášení Make-upu 3 krát jinak

neděle, března 10, 2013

Aplikace make-upu je v podstatě jednoduchá záležitost. V tomto případě platí dvojnásob heslo "méně je někdy více". Dnešní článek ale nemá být o množství nanášeného make-upu ale o technice.

Existují tři :
Prstem
Houbičkou
Štětcem

Prsty - za x let nanášení krémů, masek apod s nimi umíme pracovat, ale v případě nanášení make-upu nejsou příliš vhodnou variantou. Make-up sice nanesete bezchybně ale snížíte tím jeho dlouhodobý efekt. Mnohým tato varianta vyhovuje, přesto tato technika v rámci výzkumů skončila na posledním místě.

Houbička - je po štětci velice oblíbená metoda nanášení make-upu. její nevýhoda je životnost a poměr spotřebovaného make-upu. Většina žen používá houbičku dokud nenesou náznaky rozkladu. Tudíž je plná nečistot a můžete tak pleti spíše uškodit.
Štětec - Když jsem se ptala okolí, vyhrál na plné čáře. Já osobně jej používám posledního půlroku. Jinak u mně vyhrávala aplikace prsty. Musím říct, že jsem o mnohé přicházela. Make-upu spotřebuji mnohem méně, lépe se aplikuje a na případné nedostatky použiji prsty. Tato kombinace mi velice vyhovuje a většina dotázaných slečen se s ní ztotožňuje. Nevýhoda je cena, pokud chcete kvalitu, je za ní třeba zaplatit.

                     Štětec na tekutý make-up Bobbi Brown                                Štětec na tuhý make-up Bobbi Brown

Ať už ale používáme prsty, houbičku či štětec, je důležité dodržovat základní hygienické zvyky. Ne nadarmo se říká "čistota půl zdraví". Pleť je velice náchylná a nečistoty jenž se usazují v houbičkách či štětcích, Vám mohou způsobit nemalé problémy či dokonce záněty.

Na štětce koupíte dezinfekční spreje nebo jej můžete umýt v mýdlové lázni. Houbičku vyměňujte častěji, nečekejte až do chvíle kdy oznámí svůj konec. A o mytí rukou je snad zbytečné psát.

                                          Bobbi Brown                                                                             e.l.f

A čím si make-up aplikujete Vy? 

You Might Also Like

9 komentářů

 1. štetec by sa bodol...nanášam len prstami.. hmm zmeniť? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem si pořídila nedávno také štětec a jsem maximálně nadšená, makeup vydrží opravdu méně a spotřebuji ho znatelně méně a pleť vypadá po aplikaci štětcem mohem lépe. Používám Stipling Brush a je to ta nejlepší koupě, kterou jsem mohla udělat :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Chybi ti tu ještě jeden typ štětce:) Bohužel nevím jak se mu rika, ale u profesionálů se s nim setkávám celkem často. Vypada trochu jako na pudr, ale neni. Uz pul roku si o plánuji koupit.
  Jinak tvůj článek me přiměl zkusit si zítra rano nanest make-up prsty. Nedělala sem to minimalne 5 let :D a zaujala mě věta "na případné nedostatky použiji prsty" ...možná nanaset make-up pouze štětcem není tak ideální varianta jak sem si do dneska myslela:)
  Takže pro mě díky za inspiraci k návratu ke kořenům líčení ( ikdyž byl článek zřejmě zacílen na pravý opak ) ! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že prsty vážně není to zkazit, ale make-up natřeš jen na povrchu a jeho dlouhodobý efekt je fuč. :) Já používám štětec na kompletní nanesení ale najdu i místa, kde je třeba použít prsty. V létě zase naopak, když už někam, tak jen lehce prsty (většinou smíchám krém s make-upem)

   Vymazat
 4. Moc hezký článek, ten štětec bych potřebovala, nevíš kde sehnat nějaký kvalitní za slušnou cenu? :)))(

  angel-fashion-inspiration.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikol, pokud nechceš moc investovat, doporučuji kouknout zde http://elfkosmetika.cz/index.php?action=10101&id_menu=165&search=1&sekce=esh&hledej=1&str=%C5%A1t%C4%9Btec&hledej=

   Vymazat
 5. používám prst :) a super článek

  OdpovědětVymazat
 6. Používala jsem prsty ale jakmile jsem náhodně narazila na kabuki štetec tak už jsem nechtěla nic jiného :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení