Mé dojmy - Olympus PEN

neděle, prosince 14, 2014

Když jsem se na blogerce roku dozvěděla, že budu mít k dispozici zapůjčení fotoaparátu Olympus PEN, vykouzlilo mi to úsměv na tváři. Focení miluji a vyzkoušet si fotografování i jiným kouskem než mou vysněnou zrcadlovkou, byla výzva. Proto jsem se rozhodla popsat své dojmy a vytvořit článek o pocitech z focení novým přístrojem Olympus PEN E-PL7.

Na první pohled si ho zamilujete na díky jeho stylového retro vzhledu. Jeho kovové tělo obepnuté do designu bílé kůže z něj dělá skutečný klenot. Ideální do kabelky, vždy připraven fotit.
Dokonale ladí s mým stylem. To co umí si zamilujete snad ještě více, než jeho samotný vzhled.

Má vestavěnou wifi, takže když si stáhnete Olympus aplikaci do mobilu, můžete fotografie okamžitě importovat a postovat, kde se vám zamane, nemluvě o možnosti dálkového ovládání. Takže při selfie sice budete držet telefon, ale jen jako prostředek, který za vás dálkově stiskne spoušť. Prostě, když si najdete čas a zrodí se vám v hlavě skvělý nápad, můžete si třeba udělat svůj fotopříběh.

Tím to zdaleka nekončí. Nabídne vám mimo jiné i výklopný, dotykový display nebo art filtr i možnost vyměnitelných objektivů. Prostě mazlík, který se nečekaně stane vašim nejlepším přítelem. :)

Doporučuji kouknout ZDE a pokochat se jeho vzhledem ještě více.fotoaparát - Olympus PEN / náhrdelník - COCO original design / hrníček - PYLONES

Velké negativum pro mnohé z nás je cena. U tohoto fotoaparátu je to okolo 15.tisíc.
Ano, za kvalitu si vždy připlatíme a troufám si říct, že to samé platí u mnoha věcí, počínaje kosmetikou, končící spotřebním zbožím. Hold kvalita + značka = vyšší cena.

Olympus PEN ( + / - )
- cena
- chybí mi hledáček ( síla zvyku )
- hmotnost
+ vestavěná wifi
+ design
+ velikost
+ ovládání
+ kvalita pořízených fotografií
+ art filtry
+ vyměnitelné objektivy
+ aplikace, která umožňuje fotoaparát ovládat na dálku
+ dotykový display

Jednoduše řečeno... jít na párty, do klubu, nebo jen tak s holkama na kávičku? Olympus PEN je ideální, stylový společník. Pokud, ale chci vyrazit na fotografický lov, sáhnu po Canonu.

Mé největší poděkování patří společnosti Olympus za možnost si s fotoaparátem hrát a více jej poznat.

PS: miluji, nevrátím :)
Více inspirace najdete i na mém
Follow me

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Vzhledově vypadá teda moc pěkně, ta cena je sice vysoká, ale zase pokud je skvělej, tak to tak prostě bývá :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá skvěle - co se týče focení jsem naprostý amatér. Používám fotoaparát v telefonu když něco potřebuji. :D A to teda není nic moc.
  Ale v čem se vyznám jsou hrníčky všeho druhy. A ten tvůj s těmi křídly je naprosto úžasnej! ;) :)

  OdpovědětVymazat
 3. Také ho mám na zkoušku, přesně takový a souhlasím, že má jen dvě chybičky, je těžší, s jednou rukou se občas tedy blbě manipujue :D bo já někdy fakt fotím jen jednou rukou :D a pak ta cena, jinak je fantastický a hrozně těžko se mi bude vracet. Hrozně těžko :) Což je tuším někdy tento týden už :)

  OdpovědětVymazat
 4. vypadá nádherně, něco podobného je můj (asi nesplnitelný) sen.

  OdpovědětVymazat
 5. Na fotoaparáty jsem ujetá. Mam zrcadlovku, i zrcadlovku na kinofilm a nějaký hodně retro foták. Tenhle olympus mě zaujak, už jsem ho viděla i jinde na blogu...! musí docela dobře fotit !

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení