Vstupte do jiného světa, ... alespoň na chvíli

neděle 28. prosince 2014

To, že teplá koupel zázračně odplavuje stres je již známo. Stačí vypnou, zabouchnout dveře, užívat si svit svíček a nasávat vůni mořské soli. Pro mámy či velmi zaměstnané ženy je i takový relax luxusem.
Sama jsem si dopřávala takzvanou stresovou koupel. To je ta, kdy i z vany kočírujete děti, připomínáte drahé polovičce, že je třeba promíchat omáčku a v hlavě si přehráváte všechny úkony, které je ještě třeba udělat. Nedávno jsem si ale řekla dost...

Sepsala jsem pár věcí, které jsem si minimálně jednou týdně hodlala dopřát a neboť nejsem lakomá, rozhodla jsem se o něj podělit.


Pokud máte náročný den, přidejte si do koupele pár kapek jasmínového oleje. Já sama si jej dělám z olivového oleje a jasmínového květu (tedy když jej seženu).
Do oleje naložím jasmín a nechám cca týden, poté  ..... , jasmín rozdrtím a opět nechám týden odležet. Následně scedím a zásoba na pár koupelí je hotová. :)

Pokud neholdujete horké vaně, udělejte jednou za čas výjimku. Teplá voda rozšiřuje cévy, takže do buněk může proudit více kyslíků. Tělo se zklidní a povolí napětí.

DOPORUČUJI!!! Zhasněte světlo a zapalte svíčky. Tlumené světlo vám dovolí se ponořit do příjemnějšího světa. Užijete si poté koupel mnohem lépe než při halogenovém osvětlení.

Po cestě z práce se stavte do Manufaktury a kupte si třeba balení sušených růžových poupátek. Koupel najednou dostane úplně jiný směr. Jemná vůně vás přenese do rozkvetlé zahrady.

Dopřejte i žaludku. Nakrájejte si salátovou okurku a užívejte si příjemné osvěžení.
Sama jsem milovníkem horké vany, kdyby šlo, zapálila bych si pod vanou ještě malý táborák. :)

Vytvořte si v koupelně parní lázeň. Než naplníte vanu, pusťte sprchu a zavřete dveře. Za pár minut máte koupelnu plnou páry. Následně napusťte vanu.

FUNGUJE!!! Vezměte si sebou do vany žínku, kterou vždy namočte v horké vodě a přikládejte si jí na obličej. Uvolní se vám póry a najednou budete mít o poznání jemnější pleť.

Vyzkoušejte šumivou tabletu. Ty zakoupíte v mnoha shopech. Já nakupuji kousky z Manufaktury nebo Lush. Doporučuji jí hodit do vany, ale až v okamžiku kdy se naložíte. Šimrání bublinek na kůži je příjemné a uvolňující.

Nejste na šumivé tablety? Vložte do plátěného sáčku čerstvé nebo sušené bylinky, ten potom vhoďte do koupele. Meduňka vás zklidní, máta osvěží, heřmánek nebo levandule zase čistí.

Pokud vás dohnala zima a mráz, přidejte do koupele šálek jedlé sody. Kůži vysušenou mrazem a větrem vám zhýčká jako hydratační krém.

Poupata, sůl, šumivé tablety / Manufaktura

Máte i vy nějaké rituály, bez kterých si neumíte koupel představit? 
Podělte se, ráda vyzkouším i něco nového. 

Více inspirace najdete i na mém
Follow me

3 komentáře

 1. Ahoj Luci, kdyby nebylo půl třetí odpoledne, hned bych si napustila vanu a naložila se do ní s knížkou aspoň na hodinu. Mám teď přečtenou Bridget Jones ten třetí díl. Ale to musí ještě chvilku vydržet. Já miluji pěnu, takže vždy napouštím vanu a dám hodně pěny, zapálím si svíčky a pustím si muziku, to je pak relax! :-)
  bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
 2. na ty koule jsem tam minulý týden při nákupu dárků také koukala, kdyby jedna nestála 80 korun, tak jí koupím. nakonec jsem vzala balíček mojito soli do koupele :)

  OdpovědětVymazat
 3. ja teda vubec nejsem vanova, nebavi me to a ve vane uz jsem nelezela roky.. ale jak to tak ctu, tak mam uplne chut jit si ji fakticky napustit a relaxovat, sumivou kouli i koupelovou sul mam :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení

Používá technologii služby Blogger.
© ANGEL INSPIRATION. Design by Fearne.