Trable s prostorem

neděle 3. dubna 2016

Poslední dobou se u nás mluví o změnách hlavně v dětském pokoji. Ono umístit do místnosti o velikosti 4,5 x 4,5 m dvě děti, přičemž jedno se nachází v pubertě a druhé tento rok teprve nastoupí do první třídy je více než složité. Nemluvě o tom, že jde o kluka a holku... Dáma se chce čančat, mít klid a soukromí. Sebík zase miluje pozornost, lego rozházené po celém pokoji a puštěné pohádky. Takže věčný boj, křik a hádky. Občas si proto potřebuji dopřát místo silné kávy i skleničku dobrého vína. :) Pokud máte dvě děti stejného věku, věřím, že nyní přikyvujete se sklenkou bílého v ruce. 
Bohužel v podnájmu toho moc člověk nevymyslí a do doby než budeme mít svůj vlastní domeček, není jiná cesta než je nechat společně. To byl tedy vlastně důvod proč jsme se s Kubou rozhodli dětský pokoj upravit, hodit jej do neutrálních tónu a vytvořit každému svůj prostor. Ty barevné detaily, které v pokojíčku nyní jsou mě stejně již delší dobu přivádí k šílenství. :)

Pinterest je v tomto případě ideální na inspiraci. Měli jsme v hlavě mnoho nápadů ale až na Pinterestu vše dostalo nějaký vizuální obraz a všechny představy najednou nějaký rozměr. 

Důležité je si první ujasnit cenu, zamyslet se nad tím co ponecháme, co vyhodíme (prodáme) a hlavně, jak v tom malém prostoru vytvořit pěkné místo pro oba. Patrové postele jsou tedy v tomto případě ideální volbou, bohužel i díky nim se chvilkami objeví hádky typu "Mami, já chci taky někdy spát nahoře" nebo "Jsi mimino a mimina nahoře spát nesmí". No co vám budu povídat. :) Občas bych na ně vzala vařečku a vše řešila starým, obvyklým způsobem. Taková máma ale nejsem. 

Nedalo nám to, takže došlo i na hledání inspirace dvou postelí, které jsou umístěné v jednom pokoji. Tam si ale nejsme zdaleka jisti zda se vše vleze, patrová postel tedy zatím vyhrává na plné čáře. 
Já vím, na těch fotkách to vypadá dokonale ale bude to ještě boj.  Pevně ale věřím, že s dekoratérem za zády (myslím tím Kubu) něco vymyslíme a děti budou nadšené. Hodně věci vytvoříme, opravíme a pár maličkostí dokoupíme. Tím vlastně vznikne i mnoho DIY projektů o které se rádi podělíme. Spousta nápadů vznikla hlavně díky hromadě inspirace na již zmiňovaném Pinterestu. Je až neuvěřitelné co šikovné ručičky dokážou, viz šatní skříň na obrázku níže. No řekněte, nechcete takovou i když už nejste děti? Já bych jí brala v předsíni hned. 

A pokud chcete vědět, jak pokojíček vypadá nyní, určitě kouknete tady, kde jsem o něm před rokem psala článek. To byl nově udělaný a nadšenost byla velká, nyní ale už tento názor nesdílím. Mnoho lidí psalo, že pokojíček vypadá sterilně, jsem na ně tedy zvědavá po přeměně, neboť bílá, šedá, černá a dřevo bude dominantou celého (skandinávského) pokojíčku. 
A co vy a vaše pokojíčky? Pochlubte se třeba na zdi blogové stránky na Facebooku zde, jeden pokojíček s Kubou odměníme dárkem, který se hodí do každého pokojíčku. 


Vaše Lucy, která je připravena na velkou výzvu

FOLLOW ME

2 komentáře

  1. Nápady na pokojíčky jsou super :) A přeju pevné nervy v tvořením nového pokojíčku :) Doufám, že o tom pak bude článeček :)

    OdpovědětVymazat
  2. Co třeba obě postele patrové? Pod to můžete dát psací stůl, skříňky s oblečením, cokoliv. Dají se určitě sehnat, nebo spíše ideálně vyrobit (v dnešní době, kdy vám v obchodě nařežou dřevo dle vašich návrhů, to není problém, sami to tak máme) i patrové postele tak, aby byli bezpečné i pro dítě v 1. třídě. Sama mám bráchu na patře a je nyní v první třídě.

    Já takto řešenou postel, tedy patro a pod tím stůl, měla jako malá a přišlo mi to naprosto ideální.

    Blog u Lenochoda

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení

Používá technologii služby Blogger.
© ANGEL INSPIRATION. Design by Fearne.