bez práce nejsou koláče

neděle, června 05, 2016

Mnoho z vás píše, že nechápe organizaci mého času. Připadá vám, že toho zvládám více než obyčejný smrtelník zvládne, opak je bohužel pravdou. Nezvládám totiž vůbec nic!!! Čas se stal mým nepřítelem od chvíle, kdy pro mě bylo podstatné si jej zorganizovat. Večer před ulehnutím přemýšlím nad úkoly dalšího dne a věřte, že ačkoliv to v myšlenkách vypadá jednoduše, v reálu jedu na plný plyn s jazykem na hrudi a občas jsem nucená provádět změny či dokonce přesuny plánů na jiný den, týden, někdy dokonce měsíc.

Být pracující mámou je vyčerpávající, a pokud někdo nesouhlasí, půjčím vám na víkend své neposedné děti, náročného psa a ještě náročnějšího chlapa, který má neustálou potřebu provádět doma změny, které vám seberou zbytkovou energii. :) Už druhý den budete tuto bandu plnou energie vracet zpět s pokorou a vyčerpaným výrazem. A věřte, že vám nepomůže ani pořádná dávka energického nápoje, to jsem totiž delší dobu zkoušela taky a bez úspěchu. Večer jsem padala do postele jako cihla hozená ze střechy na zem.

Rozhodla jsem se tedy pro radikální změnu a do všech plánu zapojila celou rodinu. Bez práce nejsou koláče, takže pokud si děti nesplní své úkoly, kapesné zůstane v mé peněžence a pokladnička se nebude mít čím plnit. Prvních pár dnů zkoušeli zda to jen nezkouším a nedělám "bubu", brzy ale zjistili, že máma si šprťouchlata jako táta nikdy nedělá. Je neuvěřitelné jak to zafungovalo a já mám konečně možnost se v získaném čase seberealizovat a konečně usínat s pocitem, že vše funguje. Najednou se mohu věnovat blogu, koníčkům, propadat novým závislostem a užívat si kafe na terase bez pocitu viny. 

No a když už jsme u té kávy, musím se podělit o možnost si jí taky dopřát v klidu a ještě se při tom naučit pár fotografických triků. Doneslo se ke mě, že Nescafé vytvořilo Café Ateliér, kde máte za fotografii na téma "Káva" vyhrát věcné ceny a k tomu pochytit pár rad od profíků v oblasti fotografie. Takže i já jdu zkusit své štěstí a budu ráda, když se přidáte, 


PS: Pokud se zapojíte, určitě mi dejte vědět, jakou fotku jste do soutěže zvolili. Ráda se podívám a podpořím palcem nahoru. :)

Vaše Lucy

FOLLOW ME

You Might Also Like

1 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení