"Přírodní" už není sprosté slovo

pondělí 13. června 2016

Příroda a já! Myslím, že každý kdo mě zná se zrovna popadá za břicho a vzpomíná na chvilky, kdy skáču lépe něž skokan o tyči sotva zahlédnu hmyz v mé blízkosti. Nikdy jsem nebyla na takové to koupání v rybníce, spaní pod širákem a dokonce ani jepice z domu nevyháním lidsky. :)

Podobný přístup jsem měla 33 let i k přírodní kosmetice. Samé bylinky, květy z něčeho co jsem brala na základní škole a ta barva taky nic moc. Ha, velká škoda Lucie, velká škoda. O hodně jsem přicházela... Na LeMarketu jsem se dostala do blízkosti stánku nesoucí jméno "Havlík Apoteka" a nemohla jsem odtrhnout oči ani nos. Ano, přiznejme si, že i množství zákazníku jenž odcházeli s plnou taškou mě donutili nakouknout oč tam vlastně běží. No a světe drž se, nechala jsem tam skoro pětikilo a vůbec to nebolelo, ba naopak.


A abych se podělila o dojmy, udělala jsem pro vás malou rekapitulaci obohacenou zpětnou vazbou na ty přírodní podklady, kterým mnohé produkty, které najdete v regálech nesahají ani po kotníky.

Jemný vlasový biošampon - 200 ml / 349 Kč

Miláčku, můžeš se jít na to podívat? Vůbec to nepění a to jsem tam podle mě dala dost, tak já nevím.
Ano, takhle přesně jsem reagovala když jsem šampon použila poprvé. Odpověď Kuby mě dostala do kolen. "A co jsi čekala, když tam není hromada složek jako v jaru na nádobí?". Pravda, co jsem čekala? Ať už to bylo cokoliv, po použití jsem určitě nečekala vlasy lesklé, příjemné na omak a voňavé jako rozkvetlá louka. No fakt, nepřeháním. Obsahuje: bio extrakt z kopřivy, jemný tenzid používáný v dětské kosmetice, sůl, bio arganový olej, sušený vaječný žloutek, ibišek, rakytník, heřmánek a olej grepu. Pokud máte tedy vlasy bez lesku a suché jako já, mohu určitě doporučit.


Vlasové tonikum z 10 rostlin - 50 ml / 90 Kč

Voní jako můj Detox čaj a je určen na problematickou pokožku hlavy, po ozdravení poškozených vlasů a podporuje růst vlasů. Osobně jsem růst vlasů podpořila jinak ale to se nepočítá. Kdo mě sleduje, ví asi nač narážím. :) I zde je ale spokojenost velká, zatím sice nepociťuji žádné zázraky ale malé změny jsou znát, Už se tak nedrbu a vlasy jsou v koříncích pevnější. Obsahuje: kopřivu, lopuch, levanduli, ořešák, rooibos, světlík, oves, pohanku, sléz, chmel. Nestojí majlant a za vyzkoušení nevyhodíte půl výplaty. 


BIO Avokádový olej - 30 ml / 128 Kč

Tak tenhle kousek slibuje hydrataci a vyživení problematické pokožky. Osobně jsem stále spíše věrná kokosovému oleji ale zkusit se má vše. Moc mi nesedí vůně ale jak už říkala mám maminka, pro krásu se musí trpět. Ať už se trpět má, či ne, zvládla jsem to. Na pleti po pár použitích nepozoruji žádnou změnu, to vlastně ani po cvičení ale výsledek se určitě dostaví. :) Obsahuje: Avokádový olej a vitamín E, který je nejdůležitějším antioxidantem v lidském těle. Osobně zatím ale nemohu říct, zda má na mě pozitivní či žádný vliv, Takže mohu doporučit pouze milovníkům takových olejíčků. 


Uff, vyčerpávající článek po dlouhé době, nemyslíte? No ale co bych ještě chtěla napsat je fakt, že odsuzovat něco co člověk nezkusí je trochu nesmyslné. Já opovrhovala takovými kousky dlouho a teď bych si dala jednu na líčko ale člověk na to prostě musí přijít sám. Určitě jsem nezanevřela nad klasickou kosmetikou, mám jí ráda a dělá mi společnost x let ale občas vybočit ze zajetých stereotypů je fajn, nemyslíte?

Pokud se vám tyto kousky líbí, doporučuji kouknout zde, věřím, že najdete taky pár maličkostí, které vás osloví.


1 komentář

  1. Já bych ráda vyzkoušela tu jejich Krásnou slečnu, ale i šampon a vlasové tonikum mě moc lákají. :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení

Používá technologii služby Blogger.
© ANGEL INSPIRATION. Design by Fearne.