Family trip aneb konečně na dovolené

čtvrtek 18. srpna 2016

Když doma kdykoli padlo slovo "dovolená", všichni nadšeně jásali a těšili se. Ve skutečnosti se to, ale za x let nezrealizovalo. Letos to vše přišlo tak nějak samo a ačkoliv jsem to nečekala, sedím na terase krásného mobil housu a užívám si šumění moře, které doprovází zpěv cikád. :)

A kde se to vlastně nacházíme? Kdo tipoval Chorvatsko, vyhrává zlatého bludišťáka. :) Nejsem typ co by jel stanovat, ale na druhou stranu ani nemám potřebu bydlet týden v apartmánu. Hledala se tedy zlatá střední cesta a osud tomu chtěl, aby na mě na Booking.com vyskočilo ubytování v mobil house viz odkaz zde. Na fotkách vždy vše vypadá dokonale, takže jsem se trošku obávala skutečnosti,  nakonec jsem byla mile překvapená. Fotografie odpovídaly realitě, takže pokud se zde někdy chystáte, mohu jen doporučit.

Cesta byla sice úmorně dlouhá, ale vše se naplánovalo a v noci jsme se již dívali na moře ve městě Senj. Není sice na hlavní trase směr Baška voda, Makarka, Dubrovník apod. ale nač se trápit na dálnici, když můžete lemovat pobřeží. Také se vyhnete dalšímu mýtnému, které zde platíte na mytných branách a za ušetřené peníze si dopřejete místní zmrzku na které se zde zásadně nešetří, já ochutnala například příchuť "Redbull". Pokud tedy nespěcháte a nechcete řidiče pro vlastní bezpečnost nechat cca 12 hodin řídit, zastavte se tam a dopřejte si pauzu na odpočívadle s výhledem na moře, kterých potkáte po cestě spoustu.


Po pár hodinách spánku se opět nastartovalo a jelo do cíle. Po cestě jsme stihli snídani a nákupy ve Splitu, malou koupačku v Omiš a nakonec cesta do Bašta voda, kde jsme dorazili s předstihem. Po ubytování se vše vybalilo a vyrazilo k moři, kde jsme si užili západ slunce.


Ale teď už dobrou noc, brzy se můžete těšit na pokračování plné fotek a poznatků. Už nyní se těšíme co vše stihneme. :) A co vy a Chorvatsko, jezdíte sem?


Okomentovat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení

Používá technologii služby Blogger.
© ANGEL INSPIRATION. Design by Fearne.