Cestuj, miluj, žij

úterý, září 27, 2016

Ve 34 letech se rozhodnout pro cestování (místo teplého místa v kanclu a pravidelného příjmu) bylo stejně složité, jako mít dítě ve dvaceti. Krásná představa ale realita je jinde. No co ale... Když jsem zvládla vychovat dvě děti, zvládnu i cestovat a přitom vydělávat na účty, kterých se nikdy nezbavíte. Když říkám nikdy, myslím tím vážně nikdy. Ano, s výhrou sportky to bude vše jednodušší ale účty tady budou pořád, jen vás to nebude tak bolet.Když jsem doma zavolala všechny ke stolu, oznámila odchod z práce a představila své plány, Kuba otočil oči v sloup. Další slova mířená někam jinam (někomu jinému) si neodvážím zveřejnit. No co, nebudeme si lhát, dvacet mi už skoro 15 let není a důchod je blíží pomalým ale jistým krokem. :) Děti jsou velké, umějí se chovat a cestování již není spojeno s hledáním teplé vody na sunar, či zastávkami na přebalení. Když mají hlad či potřebu vystřelit na záchod, umí se ozvat. Když zlobí, nelehnou si již na zem s pláčem bez pochopení. Každá vyšší tónina mého hlasu jim to jasně řekne sama. Jde vlastně o další rodinný milník u kterého zjistíte, že je možná ta pravá chvíle na změny.

Začínám na sobě pomalu pracovat a hodlám u toho objevovat svět. Kdo si klepe na čelo ať prosím zvedne ruku a řekne mi proč by to jako nešlo. Všechno jde když se chce, už moje maminka mi to říkala když jsem jí tvrdila, že to tričko prostě lépe do skříně uložit nejde. Názorně mi ukázala, že to jde a dokázala tím, že tohle tvrzení prostě není výmysl ale fakt.

Čeká nás toho tedy do konce roku mnoho. Ne všechny cesty budou s dětmi, ne na všech bude Kuba. Občas člověk potřebuje vypadnout sám nebo v dámské společnosti, která pašuje na hotel láhev vína a hromadu chlebíčků s bramborovým salátem. :D Co to ale znamená pro vás a pro blog samotný? Nic! Budete u všeho. U dámské jízdy, rodinného víkendu a dokonce i v letadle na cestách pryč. Jedna cesta nás čeká již tento víkend. Blog zbohatne v obsahu o cestování a bude vám přinášet tipy kam vypadnout z města. Žádné jiné změny ale zatím neplánuji. Tak co, nezní to super? Dokonalé, že? .... Já vím.. :)

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Na cestování nikdy není pozdě :)

  OdpovědětVymazat
 2. To se mi líbí. Ale jak zařídíte ty účty? Nechám se inspirovat :-) A na články se těším, já jsem momentálně ve fázi vhodného místa na přebalování :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, určitě o tom také plánuji článek. Jak jsem již psala na facebooku, není vše růžové a začátky už vůbec. O tom ale příště. Jinak fázi hledání místa na přebalování si vybavuji, jako by to bylo včera. :)

   Vymazat
 3. To mě zajímá, jak zařídit placení těch účtů a vlastně i toho cestování. :) Také máme v plánu přítelem cestovat, ale spíš odragování od zaměstnání. Až nám prcek vyroste. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Zní to naprosto nádherně! Hodně štěstí, aby vše klaplo tak, jak si plánuješ (věřím, že to tak i bude, ostatně proč by nemělo ;))

  OdpovědětVymazat
 5. po prve gratulujem a tlieskam a po druhe obdivujem

  OdpovědětVymazat
 6. Těším se na článek o financování toho cestování a těch účtů, jsem taky dost dobrodruh a představa toho, že bych měla x desítek let sedět na prdeli v kanclu, mě dost děsí. Takže tvoje rozhodnutí mi vůbec nepřijde střelené a těším se na všechna dobrudružství, co ti život přinese, s tebou :)

  OdpovědětVymazat
 7. Plán cestovat určitě schvaluji, člověk byl měl jít za svými sny. Navíc co neuděláš teď, to třeba už nikdy nedoženeš. Držím na všech cestách palce, hlavně ať ti přinesou spoustu krásných zážitků :)

  BEAUTY BOX GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení