Je libo New York?

čtvrtek, září 15, 2016

Poslední dobou se všude objevují akce na letenky směr New York (aktuální akce - 6 699 Kč), který mám já sama ve svém Wish listu a stojím si za tím, že se tam do čtyřicítky podívám. Do tohoto věku si troufám říct, budu ještě plná elánu a amíky okouzlím svým smyslem pro humor i v angličtině, kterou jsem donedávna velmi zanedbávala.


O jakou akci tedy jde a kde nakupovat? 
Letenky za 6 699 Kč najdete zde, jediné malé bezvýznamné mínus je fakt, že odlet je z Varšavy. Zpátky ale už přistanete na pražské ranveji. Termíny s dobrým zpátečním letem jsou do dubna. Takže ano? Můžete si zažít v New Yorku například vstup do Nového roku.

Jak do Varšavy? 
Nejlevněji například Student Agency, který vás tam doveze za směšných 370 kaček.
Popřípadě vlakem, jehož spojení si vyhledáte na e-shopu České dráhy. Doba cestování je poměrně dlouhá (min 7 hodin) takže se musíte obrnit trpělivostí. Nejlepší to v tomto případě mají třeba lidé z Moravy, kteří nemusí cestovat do Varšavy takový kus.


Ubytování? 
Hotelů, motelů, hostelů je v New Yorku opravdu mnoho, takže si vybere každý. Na Trivago se ceny pohybují od 1500 Kč/ noc (dvoulůžkový pokoj). Pokud chcete komfort, připlatíte si za něj. Určitě ale po zakoupení letenek doporučuji hledat a nedělat unáhlená rozhodnutí. Občas se objeví promo akce u hotelů, které jsou čisté, dobře dostupné a dokonce se snídaní. Je to jen o hledání jehly v kupce sena. :)

Co 100% vidět v New yorku? 

Sochu Svobody - na tu prostě zapomenout nemůžete. Je to dominanta New Yorku a chybět v albu z cesty by rozhodně neměla. Sice to chce pevné nervy, neboť nebudete jediní kdo tam chce ale Kuba říká, že to za to stojí.

Mrakodrap Empire State Building - Už jen díky super drbně. :D Kecám. Jde o nejvyšší budovu města z které vidíte široko, daleko. Za 20 dolarů (cena se může lišit) se dostanete až na vrchol, kde je otevřená terasa a vaše fotky tak dostanou úplně jiný rozměr.

Times Square - tady snad není co dodávat. :) Nejrušnější místo světa. Doporučuji navštívit přes den i v noci, kdy zářící reklamní plochy vytvářejí dojem moderního velkoměsta. Dokonce zde naleznete i mnoho restaurací s přijatelnými cenami.

Památník WTC - nejpůsobivější místo, které můžete v New Yorku navštívit. Jde o muzeum postavené na počest obětem po 11. září. Více není třeba dodávat.

České restaurace (Bohemian Hall & Beer Garden) - ano, v New Yorku jsou české restaurace. :) Nejznámější se nachází v Queensu. Dominuje jí velká zahrada, najdete tam vše na co jste z domova zvyklí, od klasické svíčkové až po smažený sýr včetně dobrého pití. Takže až vás omrzí americká strava, určitě zde zavítejte.

Míst, které navštívit je ale mnohem více, takže v případě, že se rozhodnete letět, investujte i do průvodce, který je mnohem pestřejší než mých 5 doporučení. :)

Jak jsem již psala výše, osobně se tam taky chystám, (je to můj sen) jen musím zlomit Kubu. Hned, jak na to kývne, tak kupuji a plánuji. :)You Might Also Like

1 komentářů

  1. Mám na facebooku "lajklý" asi tři stránky s levnýma letenkama a zájezdama a New York tam na mě kouká už tři dny. Vydělávat víc peněz, nebo nemít pro peníze stranou už jiný důvod, asi neváhám ani vteřinu a beru! Pro přítele je to taky vysněný město a timhle bych ho totálně odrovnala.:) no snad se poštěstí jindy.
    Jinak kamarádka teď byla v severní Americe na Work and Travel programu a nemohla si to tam vynachválit! :)
    Michelle B :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení