Valentýn v Benátkách za hubičku

pondělí, září 12, 2016

Dnes jsem měla opět cestovatelskou náladu a koukala na letenky. Plánuji hodně dopředu, takže na blížící se termíny nekoukám skoro vůbec. No a padla mi do oka jedna destinace, kterou hodlám příští rok navštívit. Ano, hodně míst je krásných v teplých měsících, ale i zima má své kouzlo. Vidím to na zimní Praze. :) Na stránkách EasyJet našla jsem letenky do Benátek v Itálii ( termín 11. - 14.2 2017). Dvě zpáteční letenky v období Valentýna vás výjdou na 2.498 Kč. Což je super cena. Opět, ale platí pro nákupy dříve, čím blíže termínu budete, tím více vás budou stát. Hotely jsem na Trivago našla od 1300 za noc, cena se ale může měnit. Popřípadě doporučuji koukat na Booking, kde občas vyskočí promo akce a cena je ještě níže. 


Osobně se tam chystáme, tedy ne přímo na Valentýna neboť bude Kuba pracovně mimo, ale ihned po jeho návratu tam určitě vyrazíme. 

Jak se pohybují ceny? 
O Benátkách se říká, že jsou drahé. Drahé i pro samotné Italy, takže pokud tam nechcete nechat celou výplatu, doporučuji (v případě, že nebudete mít hotel se stravou) nakupovat potraviny v obchodech a o to více se věnovat památkám. Takový třídenní detox není nikdy na škodu. :) Popřípadě vás zahřeje láhev dobrého vína, pro kterou se hodí sáhnout hlouběji do kapsy. 

Co vidět v Benátkách? 

Náměstí Svatého Marka je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Benátkách. Jeho tvar je lichoběžník a délka je více jak 170 metrů. Je skutečně historické a nejnovější stavba, která je na náměstí situována, pochází z 18. století. Italský název náměstí zní Piazza. 

Kostel Svatého Zachariáše se nachází na stejnojmeném náměstí ve čtvrti Castello. Zakladatelem budovy se stal legendární svatý Magnus (pouze předpoklady). Celý komplex je obohacen klášterem benediktinek, scolettou a také zvonici pocházející ze 13. století. Součásný vzhled kostela pochazí z let 148 až 1500. 

Kanál Grande je nejdůležitější součástí v dopravě. Tento kanál je dlouhý čtyři kilometry a jeho hloubka je až 4 metry. Nejširší je kanál na okrajích a v některých místech se zužuje až na třicet metrů. Kanál rozděluje Benátky na dvě části, přičemž je první obohacená Bazilikou svatého Marka a druhá část tvoří takzvaná druhá strana. 


Důležitá je také doprava na letiště. Ať už jste z Prahy či nikoliv, doporučuji využít službu UBER. Je cenově dostupná (9,90 Kč / Km), s dojezdem k vám max do deseti minut a nepotřebujete hotovost. Je potřeba mít pouze staženou aplikaci, zadat údaje a pak jen objednat a nasednout. Pokud o této aplikaci slyšíte prvně, máte vlastně v podstatě štěstí. Důvod? Když před objednáním první jízdy zadáte kód ANGELINSPIRATION získáte 300 Kč na první jízdu. No a co si budeme nalhávat, to se hodí. :) 

Tak co? Kdo se na Valentýna odhodlá k cestě? 


You Might Also Like

2 komentářů

  1. Já jsem tam byla na Nový rok s kamarádkou a bylo to naprosto super! až na ty ceny teda :D BEAUTYPUSINKA

    OdpovědětVymazat
  2. V Benátkách jsem byla asi před 7mi lety s babičkou a hrozně ráda bych se tam koukla znova. Jen mě mrzí, jak jsou vždycky všechna tahle turistická města nacpaná k prasknutí a plná pastí na turisty.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení