Proměna pokojíčku ve školní pokoj

úterý 4. října 2016

Venku počasí, že by člověk ani psa nevyhnal. Ideální na válení, objednání jídla z nejbližší restaurace a koukání na televizi. Ano, tento program byl původně v plánu, nakonec jsem se ale pustili do přestavby dětského pokoje. Cílem bylo vytvořit prostor pro školáky, který bude vzdušný, jednoduchý a dětem příjemný.


Když máte děti, musíte každým rokem něco předělávat, zvlášť když se z předškoláka stane školák. Sebík je od Lucky ještě růstem někde jinde, takže mít jeden velký stůl pro oba bylo zamítnuto ihned na začátku. Důležité bylo tedy najít stůl, který s ním poroste a nebudeme nuceni ho s každým centimetrem měnit. Nakonec se povedlo v IKEA. Stačilo jen nařezat masivní desku, která doma jen tak ležela a ejhle, dva kousky různé výšky jsou na světě. 

Pak přišlo na doplňky. Neboť jsme milovníky plakátu a u dětí to není jinak, bylo nutné sehnat něco, co se bude hodit ke školákům a zároveň bude ladit s celkovým interiérem. Bylo to hledání jehly v kupce sena. Chtěli jsme něco hezkého za přijatelnou cenu. No a povedlo se. :) Na Posters.cz jsme našli kousky za pár kaček. Vyhrál měsíc za 159 Kč a plakát DC Comics za 95 Kč který si Sebík za každou cenu musel prosadit. Prostě celý táta. 


Dále nesmí chybět poličky na drobnosti a místo na všechny učebníce. Ano, mohli jsme koupit nějaké šuplíky nebo komodu, nakonec ale vyhrál Trofast (IKEA), který se vložil mezi stoly a rozdělil tak koutky obou dětí. 

V neposlední řadě jsme museli pořešit i místo na spaní. Ačkoliv jde o malý pokoj, dvě postele jsme ihned zamítli a zvolili rovnou poschoďovou postel kde jste každému instalovali ještě polici na knížky a případně drobnosti bez kterých se v pelechu neobejdou. Tenhle spací prostor jsme ještě doplnili stromem a bylo hotovo. 


Nyní nás čeká ještě tvoření velkého obrazu, který poté umístíme nad koutek s televizí a dílo bude dokonáno. :) Dětem se pokojíček líbí a já osobně jsem taky nadšená, tak snad nás to všechny brzy neomrzí a nebudeme se do jakékoliv změny pouštět znovu. 4 komentáře

  1. Moc hezké Luci! Tady by se mi taky pilně studovalo, ne jak v tý mý špeluňce :D

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravíme a děkujeme za krásný příspěvek! Každý, kdo použije kód "angel15" získá slevu 15 % :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení

Používá technologii služby Blogger.
© ANGEL INSPIRATION. Design by Fearne.