Kam ten svět spěje?

úterý, listopadu 01, 2016

Včera jsem nemohla usnout, tak jsem místo práce poslouchala youtube a hledala svatební inspiraci na pinterestu. Půl hodiny pohoda, jedna skvělá písnička za druhou a pak to přišlo. V automatickém přehrávání se objevil nějaký vlog snad 13-ti leté slečny. Koukala jsem na to s otevřenou pusou a modlila se ať jde o parodii. Bohužel nešlo. 


Nedalo mi to a koukala jsem na další nabízená videa, upozorňuji, že tato videa měla vždy okolo 400 tis zhlédnutí. Nestačila jsem se divit. Videa postrádala vše, co bych jako divák očekávala a uvědomila si, že dnešní mládež je prostě jinde. Buď jsem stará škola nebo to naprosto nechápu, nicméně než točit tohle, tak raději nic.

Ráno jsem se na některé youtuberky ptala Lucinky a k mému překvapení většinu znala, pár jejich videí již viděla, sleduje je na instagramu a přijdou jí vtipné. Teď už chápu proč se v pokojíčku se Sebínkem zavírají a snaží se točit něco podobného. Berou je jako vzory!!! Dle mého ale není z čeho si brát příklad. Naštěstí nikde nic nezveřejňuje a bere to jen jako zábavu mezi učením. Zatím. 

Osobně žádné youtubery/ky nesleduji a nevyhledávám, myslím, že mi nemají co nabídnout. Beru to tak, že je to další krok k lenosti. Pokud mě něco zajímá, přečtu si to u teplého čaje v peřinách. Nemám potřebu hltat 15 min každé slovo kohokoliv před kamerou a trhat si rodidla. Nepotřebuji vědět kdo co spotřeboval, nepotřebuji koukat, jak si nanáší masku a už vůbec nepotřebuji sledovat puberťačky, jak si nanáší nekvalitní make-up. Jak jsem již psala výše, jedná se o naprosto zbytečná videa. 

Jak dnešní youtube scénu vnímáte vy? 


You Might Also Like

5 komentářů

 1. Youtuberky vôbec neriešim, priznám sa nerada pozerám videá. Nedávno ma však zaujal blog Jenny Mustard, ktorá má niektoré príspevky vo forme videa, tak tie si pozriem... je zaujímavá, má príjemný hlas a skvelú angličtinu, ale iné youtuberky vôbec nesledujem... veď dnes to môže robiť skoro každý (otázka je, že akú to má kvalitu - teda, ak vôbec nejakú).

  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  OdpovědětVymazat
 2. Abych pravdu rekla, tak je vnímám pozitivně i negativně..
  Jde o to, ze dívky v 13-16 nevědí jak treba pečovat o svoji pleť, nanášet make-up, nevědí do čeho investovat, aby to stalo za to.. O to tam podle mě jde.. Neříkám, ze videa, kde někdo dopotreboval odlicovac tomu nejak pomůžou- ty mi přijdou také nepotřebné a podobnych se tam najde více..
  Nicméně z vlastního pohledu vnímám treba zahraniční youtubery pozitivně. Jde o to, ze se učím jazyk a zároveň se treba nechávám motivovat k cvičeni nebo věkové inspirovat k tomu, abych využila příležitosti nebo změnila svůj život lepším směrem.. A o tom je pro me YouTube.

  OdpovědětVymazat
 3. Youtube sleduju, ale jen zahraniční scénu - většina youtuberek co sleduji jsou makeup artistky, takže nekvalitní makeup si na sebe nedávají, dozvím se supr rady apod.
  Ale co se týče české scény, tak sleduji jen pár youtuberů a ve většině jsou to kluci. Česká scéna jde do ... doslova :)

  OdpovědětVymazat
 4. Musím přiznat, že mě vlogy taky nijak k srdci nepřirostly a nikdy jsme neměla oblíbenou youtuberku, kterou bych hltala každý den. Nicméně musím přiznat, že se změnou stravy na veganskou jsem začala vyhledávat na internetu víc receptů a právě video návody na youtube mě teď hodně baví. Díky tomu jsem narazila na pár zajímavých slečen, jejichž videa o veganské stravě včetně receptů nebo třeba i recenzí různých veganských restarací či výrobků, jsem zařadila mezi pravidelné odběry a sem tam si nová videa pustím při snídani :) Ale co se kosmetiky týče, tak pokud to zrovna nejsou návody na výrobu domácí kosmetiky, tak u mě taková videa a potažmo i youtuberky nemají vůbec šanci.

  OdpovědětVymazat
 5. Já sleduji hodně zahraniční youtuberky a hodně si vybírám, koho sleduji, protože né všechny mi jsou sympatické a ani jejich videa. BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení