Prosby, sliby a hromadá keců

pátek, listopadu 04, 2016

Něco vám povím, dostat se na pomyslný vrchol "Blogerky roku" člověku možná trochu zvedné ego, ve výsledku vám to ale přinese jen nějaký výherní balíček, trochu pozornosti a zvednutí čísel na blogu. Ano, o tom všem je blogerka roku neboli "Blog Awards 2016". Když tato soutěž začínala, měla potenciál a já jí vnímala jako skvělý prostor na zviditelnění. Nyní se z toho stala soutěž, jako každá jiná. Nic zajímavého z čeho si sednete na prdel.


Sama jsem dva roky po sobě obhájila 8 místo v kategorii life, poté ale přišlo mnoho pseudocelebrit, které blogují jen z důvodů, že jim herecká či jiná kariéra asi nevydělává a je potřeba se zviditelnit a vyrýžovat z toho maximum. A blogy jsou skvělý prostor, jak se zviditelnit, ale za jakou cenu? To byl okamžik kdy člověk pochopil, že zde už si neškrtne a nějaké ocenění poslal k vodě. Ačkoliv řekněme si to upřímně, je to vlastně takové díky za roční práci. Tedy pokud je upřímné.

Já osobně začala blogovat na mateřské dovolené, ok, tak na konci oné mateřské dovolené. Byla to prostě nuda, Sebík byl až moc hodný a já si v mezičase mohla tak maximálně kousat nehty nebo se pustit do malování bytu. Ani na jedno jsem nebyla a tak jsem koukala na jiné, převážně zahraniční blogy (ono toho nebylo tak moc, jako dnes) a rozhodla se jej taky založit. Původně to měl být další z mamablogu, kde se budu dělit o zkušenosti, rady a recepty. No jenže to bych nebyla já, aby to pak nevypadalo úplně jinak. A ejhle, kde to vše je...

Mám skvělé čtenáře a fanoušky na facebooku (to číslo mluví za vše) a já se u tvoření článku prostě fakt bavím a odplavuji tím stres. Blog mi přihrál mnoho krásných spoluprací, kamarádek a nespočet káviček s hromadou dalších blogerek, které stojí nohama pevně na zemi. Ano, občas je dobrý vzhlédnout, zvednout si ego a nadechnout se na onom pomyslném stupínku vítězů. Pak je ale třeba dávat pozor ať člověk nepadá z velké výšky, hrozí totiž nějaký úraz. :)

Nenechte se rozhodně povalit na zem tou vlnou proseb, přemlouvání a žadonění o hlasy. Volte srdcem nebo se na to rovnou vykašlete. Když nejde o život, jde totiž o hovno... :)You Might Also Like

10 komentářů

 1. Ahoj Lucko, plně s tebou souhlasím, vidím to úplně stejně.

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že jste to vyjádřila naprosto přesně. Také z toho mám pocit, že si prostě všichni řekli, že se přihlásí a "šup, šup, dejte mi hlasy".. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Já se o sobě dozvěděla od kamarádky, jinak bych o žádné nominaci ani nevěděla.

   Vymazat
 3. "...Byla to prostě nuda, Sebík byl až moc hodný a já si v mezičase mohla tak maximálně kousat nehty nebo se pustit do malování bytu..." To je poprvé, co čtu takový názor o mateřské dovolené. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou je vše poprvé :) Ale fakt, nekecám. Bylo to zlaté dítě, které mi to samozřejmě nyní vrací, neposlouchá a protestuje. :)

   Vymazat
 4. To je krásný názor :) mám úplně stejný.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj,lepsie by som to nenazvala. Onk je škoda,ze ta súťaž stráca svoje kvality. Každý by mal hlasovať podľa svojho presvedčenia. Žiaľ,v dnesnej dobe majú ľudia hodnotu často niekde inde. Nech sa darí :)

  S pozdravom,
  Jana Paveleková
  www.pavelekova.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 6. No páni. Konečně někdo, kdo to řekl nahlas. V soutěži jsem hlasovala. Určitě ne pro ty, kdo si o to sami žádají. Asi jsem nějak naivně myslela, že nominovat mají fanoušci a ty pak taky hlasují, protože se jim blog líbí. A ono je to nakonec někde úplně jinde. Ono je to teď s těma blogama stejně všechno hrozně komerční. Já jsem začínala blogovat v roce 2003 a o tom, že vám budou psát firmy a nabízet výrobky zdarma nebo peníze za články jsme si mohli nechat jenom zdát. A teď se s tím roztrhl pytel a psát jen pro to psaní už se nějak nenosí. Spolupráce jsou fajn, i soutěže jsou fajn. Jen by o to člověk neměl žadonit.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení