Travel tips: Wellness hotel Vista

Jak jistě někteří víte, minulý týden jsme s rodinkou vyrazili na prodloužený víkend směr Dolní Morava, kde si děti užívali hlavně podzimní prázdniny. A neboť plánujeme poznávat krásná místa dále, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o dojmy a třeba vás v Travel Tips seriálu seznámím se zajímavými místy včetně přibližné kalkulace.


Hotel Vista leží v blízkosti hranic Pardubického a Olomouckého kraje, nedaleko od Králického Sněžníku. Takže zde v každém období najdete možnost využití. Podzim ideální na houbaření, v zimě na lyžování a jarní či letní měsíce můžete využít k výletům po okolí. I přesto, že jsme jeli na podzim, na houbaření to moc nebylo... No, jako nebudu vám lhát. V okamžik kdy vlezete do Wellnes zóny, se představa chození po lese a hledání nějakých hřibů rozplyne jako pára nad hrncem.

Děti si wellness zónu také zamilovali ( mají to lenošení prostě v genech). Občas se ale umoudřili a vodu vyměnili za dětský Mamutí koutek, kde jsem je nechala osudu a dopřála si klidovou zónu či cvičení ve fitku. Jako jo, jsme s Kubou sice občas lenivost sama, ale jako rodiče na to máme plné právo. :) Ale by se neřeklo, vytáhli jsme druhý den paty i ven a užili si Mamutíkuv vodní park, který se nachází v blízkosti hotelu. Lucinka i Sebínek řádili, lezli všude možně a já se v tu chvíli stala dvorní fotografkou.


Následně jsme lanovkou vyjeli na kopec a naskytl se nám krásný pohled na okolí, které místy zakrývala taková ta záhadná mlha. Nejmladší členové naší rodinné posádky opět využili dětské hřiště ( nechápu odkud berou stále tolik energie ) a já si s Kubou užila výhled, kafe a hlavně ten chvilkový pocit bez jakýchkoli starostí. Ano, každý máme občas plno práce ale tyhle okamžiky vás donutí přemýšlet nad nesmrtelností brouka a jste vlastně vděční za zdravé děti, střechu nad hlavou a zjistíte, jak moc je pro vás každý člen rodiny důležitý. Smích dětí donutil zvednout hlavu od kafe i ostatní a bylo krásné vidět úsměv na tvářích ostatních. Neuvěřitelně vás tyhle okamžiky nabijí energií a vy zjistíte, že zastavit čas a ztratit se v okamžiku má své kouzlo.


Stezku v oblacích jsme ale tentokrát vynechali. Už jsme jí totiž nedávno v rámci výletu navštívili a také začalo lehce poprchávat. Namířili jsme si to tedy k lanovce a všichni se těšili na večeři, saunu a relax,  kterého máte v hotelu dostatek. Osobně si myslím, že 3 dny bohatě stačí, tedy i hlavně finančně.

Co se týče vybavení, čistoty a služeb, musím udělit jedničku. Personál ochotný, usměvavý a vždy připraven poradit. Pokoje s krásným výhledem (ať už koukáte na jakoukoliv stranu), vybavené minibarem, satelitní televizí a hlavně dostupná bezplatná wi-fi v celém hotelu.

Jdeme na kalkulaci:

- ubytování na 2 noci ( 3 dny ) - 8.317 Kč včetně bohaté bufetové snídaně
- k obědu a večeři můžete využít restaurace přímo v hotelu nebo v blízkém okolí ( zde bych obědy volila venku a veřeři v hotelu) Popřípadě si můžete za poplatek 350 Kč / dospělý a 190 Kč / dítě dokoupit večeři v bufetové restauraci
- parkování se odvíjí od místa kde zaparkujete (100 Kč před hotelem, 200 Kč v garáži, popřípadě zdarma pod hotelem
- vstup do venkovního dětského vodního světa, Funparku či na lanovku máte v ceně pobytu
- neomezený vstup do wellness světa opět v ceně pobyttu
- benzín ( dle délky cesty )

Suma sumárum nás tento pobyt včetně jídla ( obědy a večeře ) vyšel na cca 11. 000 Kč a nelitujeme. Občas si člověk prostě musí vyhodit z kopýtka. Nemohu říct, že se tam za ty prachy nikdy nepodíváme, věřím ale, že najdeme za tuto či mnohem nižší cenu i další krásná místa. Pokud máte tip, tak sem s ním. :) A abych nezapomněla, zde můžete kouknout na video z našeho pobytu.

PS: dejte vědět, zda tyto Travel tips vítáte. Zpětná vazba pro mě moc znamená, díky ní vím, co na blogu vítáte chcete či nikoliv.4 komentářů

 1. Já teda tipy, kam jet (nejen s dětmi určitě vítám), a budu se těšit na další! Jinak hezký článek.

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký článek, určitě byl výlet senzační! :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 3. Travel tips jsou super napad takze klidne muzou byt casteji:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Hezký článek, určitě uvítám další!! Já doporučuji Wellness Hotel **** Pod Kyčmolem v Horní Lomné (http://www.podkycmolem.cz/), mají super wellness a děti jsou vítány! Pro hotel dělám, tak pokud by byl zájem, napiš, můžeme něco vymyslet :)
  Lenka (lenka_jas@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení