Co mě dělá opravdu šťastnou?

středa, května 24, 2017

Když jsem si přečetla úvodník nové ELLE, který prostřednictvím šéfredaktorky Andrejky Běhounkové  otevřeně položil jednoduchou otázku, zamyslela jsem se nad tím, jak bych odpověděla. Prvně mě nic nenapadlo ale pak jsem nastavila tvář slunci, zavřela oči, nadechla se a položila si otázku nahlas. “Co mě dělá OPRAVDU šťastnou?”. Je jedno zda jde o denní rituály, padnoucí džíny nebo jen polibek na čelo od pana božského. Hlava byla najednou plná štěstí, vzpomínek a uvědomění, že je toho opravdu mnoho. Nejedná se o hmotné statky či nedosažitelné cíle, které štěstí jen představují ale o drobnosti, které jsou na dosah ruky. 


Ranní kafe do postele. Večerní přitulení. Vzduch vonící bouřkou. Letní teplé noci. Písek mezi prsty. Pohlazení. Ranní polibek. Jednoduché šaty, které dokonale sedí. Mentolový lesk na rty. Jahodové smoothie s trochou máty. Pečená pikantní zelenina. Spánek v čerstvě vypraném povlečení. Noční otevřené okno. Pivoňky. Tajná kostička čokolády. Smích. Vanilková zmrzlina. Knížka, která vám dá více než jen písmenka. Dobře vyfocená fotka. Vychlazená citronová limonáda. ON. Vůně palačinek. Čerstvé bylinky na na chlebu s křupavou kůrkou. Když mi myje vlasy. Syrové těsto na koláč. Obejmutí mých dětí. Ruka v ruce. Louky plné květů. Šumění moře. Fotografie z cest. Kuřecí polévka když mi není nejlépe. Občasná rebélie. Houpací síť. Mražené maliny v horkém dni. 

Mohla bych tady pokračovat v seznamu ještě hodně dlouho neboť těch maličkostí je tolik, že jde člověku až hlava kolem. Věřím, že takových drobností máme všichni mnoho, jen si to v tom uspěchaném čase neuvědomíme. Stále se někam ženeme a neuvědomujeme si podstatu štěstí jako takového. 

Zastavte se, nadechněte se, ulehněte třeba do trávy a najděte v sobě těch milion malých věcí, které nám vykouzlí úsměv na rtech. Buďme alespoň občas snílkem, který se snů nebojí a umí zastavit a vypnout. Přejme sobě i všem okolo jen to nej, ono na té karmě něco bude. Napište si seznam svého štěstí a když bude nejhůř, uvařte si čaj nebo otevřete skvělou láhev a čtěte. Má to blahodárné účinky. :) 


You Might Also Like

2 komentářů

  1. Hezké. Mám tyhle seznamy ráda. V rámci celoroční výzvy Rock the year jsem na svém blogu psala něco podobného. Ráda si před spaním v duchu řeknu tři věci, které mi daný den udělali radost, protože i v těch horších dnech je fajn hledat něco hezkého.

    OdpovědětVymazat
  2. Při čtení tvých slov jsem se cítila moc hezky, já bych slov vymyslela opravdu hodně :-D Snít a být tak trochu naivní to já umím. Je fakt že mé se mé občas naivní myšlenky staly skutečností, takže ze mě to rozhodně není špatně. Jsem asi jeden člověk z mála který se s tím snad narodil. Občas mi přijde, že jsem snad tři čtvrtě dne vypnutá a to i v práci. Třeba pracuji normálně, nejsem ani zpomalená ale v duši mám naprostý klid a občas si připadám že mám jiný svět :-) Možná je to dobře, možná ne :-D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení