Chovej se na svůj věk

středa, června 14, 2017

Všude se píše, jak je třicítka ten nejlepší věk. Člověk si buduje kariéru, je zabezpečen, popřípadě začíná pracovat na rodině. Ideální věk na svatby, skvělý sex, užívání večerních párty bez ranní bolestí hlavy, neboť z minulých let jsme přece již poučení apod. Nemluvím o všech těch jiných maličkostech, které se nám zřejmě do třicítky vyhýbají a pak najednou a nečekaně v den oslav zaklepou na dveře s transparentem "Jupíí, konečně se se poznáváme, teď to bude jízda". 

No nevím, asi jsem nebyla tenkrát doma. Jízda to sice je ale ne taková jakou jsem měla dle všech časopisů a článků očekávat. V mnoha ohledech jsem samozřejmě zodpovědná, kariéru budující matka, chováním se ale blížím občas středoškolákům. Nejhorší je, že jsem si toho vědoma a někdy je mi to docela fuk. Bohužel lidi od vás už čekají něco méně pubertálního. Takže až si tuto sobotu sfouknu z dortu 35 svíček, měla bych se dle očekávání pomalu začít poohlížet po lázních, prášcích na klouby a lékárnu obrat o všechny ty krémy na vrásky a mastičky slibující mladistvý vzhled. 


Tento věk nese mnoho úskalí a hloupých narážek. Před třicítkou byla špatná nálada prostě špatnou náladou, no ale po třicítce, nedej bože po dni 35 narozenin je to již příznakem možného přechodu, který se prostě blíží. Očekává se od vás dokonalá zodpovědnost, takže blbosti si schovejme na doma, v tomto věku bychom měly jít příkladem. Alkohol ve větším množství je tabu. Před třicítkou je totiž velmi vtipné válet se u kamarádky opilá na podlaze, s blížící se čtyřicítkou už je to ale k pláči. No, mohla bych tady napsat hromadu příkladů ale přenechám to nějakému chytrému ženskému časopisu, který to do nás stejně cpe ze všech stran. 

Jako jo, měla jsem mnoho snů a cílů, které jsem chtěla do 17.6 2017, tedy do 35 narozenin splnit. Dokonce jsem si napsala seznam, který byl delší než ten vánoční nákupní (a ten já mám vždy sakra dlouhý) ale moc jsem si z toho tedy nesplnila. Ano, na plnění snů není nikdy pozdě ale některé si prostě zaslouží lepší věk. :) Uvidíme co přinese následující rok a zda se zase za 365 dní budu mlátit do hlavy a říkat si, že jsem zase o rok starší. Nejvíce to člověk vnímá na dětech, tedy pokud se rozhodl je mít příliš brzy. Příští rok je zlomový hlavně pro dceru. Vybere si a nastoupí na střední školu, dostane občanku, budeme mít dlouhou debatu na téma ochrana, sex, antikoncepce. To bude chtít láhev něčeho ostřejšího. Pro mě, ne pro dceru. A ponaučení pro další roky? Absolutní zákaz kupovaní časopisů s vyretušovanou titulkou a nadpisem "Jak vypadat ve třiceti na dvacet", "I ve 40 to zvládnete jako 30" apod. Člověka to jen deptá. Jsem milující a energetická bytost ale jak se to datum blíží, poráží mě depka, která se zřejmě dostavila i díky očekávané periodě. No, sešlo se to tak hezky pohromadě. To bude v sobotu mejdan. :D 

Ale co, srát na to. Žijeme jen jednou, takže si jdu objednat velký narozeninový dort plný cukru, kterým se prej v mém věku kdy se zpomaluje metabolismus nedoporučuje. Udělat si radost nějakým dárkem a večer si pustím nějakou komedii a nacpu se popcornem. Vše to nafotím, postnu a zase si poslechnu, že jsem jako malá. 

PS: Pro zasvěcené... Ty jednodílné plavky se s dětmi do vody prostě hodí více. By mi z bikin pořád koukala prsa. :) 


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Lucko, vzhledem k tomu, že má 40tku za pár (příští rok v září), mě Tvůj článek dost pobavil. Z plavek v celku neleze pneučka..
  Dodatečně vše nej))
  Věra

  OdpovědětVymazat
 2. Tak nevím, jsem ještě o trochu starší, ale 40 ještě ne. Mám ale děti poněkud menší, jedno ještě skoro mimino, tak si věk asi zas tak nepřipouštím! A přechod? Ten "čekám" kolem 55 stejně jako moje máma. Vše nejlepší!

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Lucko, mne je za pár mesiacov 38:-)heč..no a takéto tie zodpovedné veci odkladám na...na niekedy. Syn ma za pár mesiacov 19...myslím, že sme na tom niekde rovnako...a niekedy som na tom o dosť horšie.Mám krásnu nadváhu. Myslím,že za posledný pol rok stúpla o ďalších 10 kíl...Stúpa aj vek a vlastne veľa skúseností. A vieš, čo je na veku super? Že si s kludom poviem srať na všetkých, už mám vek , na to aby som si to konečne mohla povedať:-)))Takže Lucko, všetko naj naj najsamlepšie a hlavne...všetko sú len čísla:-)))))

  OdpovědětVymazat
 4. Lucko, pamatuji se, že mi v 18 letech, kdy jsem měla svoje první dítko všichni říkali, že jsem hloupá, nic si neužila atd. a já jim odpovídala, že až budu mít 45 let bdu mít dospělé děti a mladá na všechno. Je mi 44 let a jsem spokojená jako nikdy. A mám 2 kamarádky stejného věku, které si užívaly a zapomněly mít děti....teď se trápí a litují....
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení