IBIZA & FORMENTERA TRIP

pondělí, června 12, 2017

Ještě před měsícem jsem seděla doma celá natěšená a v duchu si balila všechny nezbytnosti na tuto neplánovanou cestu. Neplánovaná proto, neboť jsem prostě v amoku koupila levné letenky na Ibizu a vůbec jsem v ten okamžik nepřemýšlela co hlídání, práce, mé večery se skleničkou na terase, kdy jsem poslouchala souseda hrát na kytaru své milé. Prostě vše se najednou někde ztratilo. Jako jo, ty večery, nebo soused, to ještě chápu... Zapomenout ale na děti, to už je jinej level. :D

No nicméně mám skvělou tchyni a tchána, kteří na otázku "Co děláte 16 až 20.5?" odpověděli bez otázek jen "Pohlídáme je." No nejsou úžasní? Pak už šlo vše samo, tedy nešlo, hromadu jsem musela zajistit. Kuba na tyto věci nikdy nebyl. Stačí mu kartáček, dvoje trenýrky, 50 krém na slunce a popřípadě karta. Ne, není snob, je prostě takovej minimalista. :) To já jsem úplný opak. Vše je třeba naplánovat, zařídit pojištění, samozřejmě že pro oba. Donutit ho k výběru hotelu, kouknout se co je okolo a co musíme vidět, popřípadě pak mu po večer dělat prezentace, kde jsem jako co našla a tak. No větší sranda než ve Vyvolených.


U mě bylo jasné, co v batohu bude a co může v klidu zůstat doma. Jako klasická blogerka jsem vytáhla hlavně novou kameru, kterou jsem koupila za super cenu u Honzypower banku, protože člověk nikdy neví kdy bude potřebovat dobít a nechybí ani kamarád v podobě Olympusu. Klasická trojka na zachycení všeho co spatří mé oči a bude to dle mého úsudku stát za to. :)

Oblečení jsem moc neřešila, věděla jsem, že se má teplota pohybovat vysoko. Už měsíc před odletem jsem si Ibizu dala do aplikace počasí na sledování a denně koukala v jaké kose jsem a v jakém vedru se budu budit. Kuba nechápe proč to dělám ale prostě mám ráda vše pod kontrolou. Na cestu vyhrály džíny, triko a parka, kterou jsem ve finále ani nevytáhla z batohu. Jinak jsem brala košilky, kraťasy, leginy, šaty a plavky. Říkala jsem si, že pokud budu potřebovat cokoliv, prostě to v akutním případě koupím. Stála jsem si za tím, že jedu s batohem a nehodlala jsem to měnit.

Pak přišla na řadu kosmetika. Jako jo, přiznávám, že jsem nebrala skoro žádnou. Říkala jsem si, že slunce pleti jen prospěje, takže make-up a podobné blbosti jsem nechala doma. Hodila jsem si do batohu jen řasenku, věci na obočí a tvářenku. Klasika v podobě sprcháče a šampónu taky nechyběla. Vím, že na hotelu jsou většinou tyto věci ale já na to nikdy nebyla, není nad to co znáte a víte, že vám nevysuší pokožku, navíc pak u snídaně nevoníte jako půlka hotelu.

Co ale bylo nejdůležitější? Opalovací prostředky. Na ty prostě když zapomenete, jste v pr..čicích. Já osobně jsem ten typ co se opaluje sotva se na slunce podívá a k tomu jdu hned do té super čokoládové barvy (ach jo, díky genetiko).  Bohužel u moře to tak moc nefunguje a ochrana má najednou úplně jiný význam, nemluvě o Kubovi. Jako ředitel vápenky to úplně není, bohužel se sluncem je asi stejný kámoš, jako já s veškerým hmyzem. Takže jsme vsadili na jistotu, kterou známe a přibalili všem zřejmě známý Panthenol Omega. Jako přiznávám, že jsem ve finále nepoužila mléko na opalování, líbilo se mi, jak mi pokožka hnědne. Stala jsem se ale velká kamarádka spreje po opalování. První den jsem to totiž moc nevychytala a můj krk a čelo zářili až do vesmíru. Když jsem tak ale koukala ráno u snídaně na sousedy, viděla jsem, že nejsem s Kubou jediná. Sprej jsme pak nakonec půjčovali i páru, který měl terasu vedle nás a ve finále jsme jim zbytek před odletem nechali.


No suma sumáru, ve finále jsem toho netahala moc, ono na těch pár dní půl skříně nepotřebujete. Fakt nerozumím lidem, kteří při týdenní dovolené tahají dva kufry a denně se šestkrát převlíknou. Na tohle já jsem nikdy nebyla a jsem za to ráda. Kuba se taky vlezl do batohu, takže jsme ho v úterý 16. května jen hodili na záda, zavolali UBER a všechnu práci, povinnosti a jiné stereotypní věci nechali za dveřmi bytu.

A co se dělo dál? To jsem se pro vás s Kubou snažila sestříhat v následujícím videu. Takže play a potom dočíst zbytek. :) A ne, že ne. Vidím to. :D A než začnete nadávat, že je to malé, tak se vžijte do kůže člověka, který má s videem společného velké prd a je to vlastně poprvé kdy se snaží video vložit do článku. Takže pokud víte jak to zvětšit, jsem k dispozici na mailu. :)


Hezký to tam je, že? :) Jako asi tak. Ibiza je fakt party ostrov, kde se večer prostě pobavíte pokud jste ten party typ. Pokud nejste nebo máte toto party období za sebou, bude tam na vás moc naháněčů, opilých poláků (jako fakt, bylo jich tam mraky, měli snad prázdniny nebo co) a také moc moc kraválu. 
Ne, že bych byla nějaká puťka co chodí spát v deset se západem slunce a případné rušiče okřikovala s výhrůžkou nočního klidu, ale vše má své hranice. Když už drink, tak klidně na pláži nebo u bazénu hotelu. Kraválu si člověk užije dost i doma. :)

Co musíte vidět pokud se na Ibizu chystáte? 

Pevnost Dalt Vila / Přístav / Centrum 
Ano, večer patří barům, alkoholu a možná náhodným známostem. :) Den jde ale užít lépe než jen u hotelového bazénu. Procházka do centra je podmínkou. Sice byla trošku delší ale stála za to. Po cestě najdete mnoho krámu se suvenýry, hospůdky, kde se najíte za dobrou cenu a většinou velmi usměvavé lidi, kteří jsou díky prostřední plní energie, vstřícnosti a ochotou. Doporučujeme navštívit pevnost, která leží ihned u přístavu v centru. Vstup na některá místa je zdarma a výhled z vrcholu na celé město k nezaplacení. My se na ní dostali náhodou a neplánovaně. V podhradí jsme objevili ovocný trh, kde jsem si koupila prví letošní broskev a vychutnávala si jí v historickém centru. 


Formentera 
Místo, kam prostě musíte. Zpáteční lístek vás přijde na 20 eur/ osoba. Pokud vlastníte řidičák, určitě ho nezapomeňte. Můžete si totiž ihned po vylodění na ostrově půjčit skútr a lehce se dostat na tu nejkrásnější pláž, která nese jméno Playa de illetas. Jako ano, dostanete se tam i na kole nebo pešky jako my ale hodina a půl bude fuč. Šli jsme celou dobu po krásné pláži, takže to bylo příjemnější, ale i tak. Na skútru to bude větší pohoda. Pláž je dokonalá, což jde vidět už ve videu, takže o krásné fotky nebude nouze. :)


Cala Comte 
Pláž, která mi byla doporučena čtenářkou. Vyčlenili jsme si na to poslední den a konečně půjčili skůtr. Kuba byl ve svém živlu a já se pořád lepila k sedátku. :) Na pláži jsme z hotelu byli za 20 minut, takže pohodička. Do vody jsme nešli neboť bylo všude plno ale prošli jsme se po pláži, která měla dokonalý výhled na průzračně modré moře. Dali jsem si drink, řekli si, že se asi konečně vezmeme a nasedli na stoj. Původně jsme měli v plánu tam zůstat ale neboť se plány změnili, do centra jsme se vrátili tak, že jsme jeli okolo celého spodního podřeží. Objevili jsme mnoho krásných míst a asi se do sebe znovu zamilovali. Ta pohoda, slunce a čas bez dětí je prostě super.


Asi se zde už nikdy nevrátíme, neboť zde není co objevovat ale vám, kteří jste Ibizu ještě nenavštívili ji ze srdce doporučuji. Lentenky jsme koupili celkem za cca 2.800 pro oba, tedy 1.400 na hlavu. Tato cena je sice v létě nereálná ale květen nebo přelom září/října už ano. Já je ulovila na oblíbeném portálu u druhého Honzy, zde. A počasí? Celou dobu prostě vedro, kraťásky, voda ve spreji a pohoda. Bundu ani mikču jsem nevytáhla ani při večerní procházce.

Uff, konec. Omlouvám se za fotky, spíše jsem drželo v ruce buď kameru nebo ruku Kuby, takže mě to omlouvá. Věřím ale, že jste i s málem spokojení a třeba jsem vás trochu popostrčila si na tento Španělský ostrov zaletět.
You Might Also Like

1 komentářů

  1. Wow, super článok, Páči sa mi tento typ spracovania tripových článkov. Opíšeš čo sa tam dialo, ako ti tam bolo a hlavne priebeh toho celého. Potešilo ma, že sa viem inšpirovať touto dovolenkou a viem, čo mám v tejto destinácii hľadať a čo sa mi oplatí vidieť ♥ :) Mega!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení