Disneyland Paris

středa, července 26, 2017

Disneyland je prostě pohádka, kterou by měl jednou v životě zažít každý. je jedno kolik vám je, užijete si to tam v každém věku. Troufám si dokonce říct, že čím starší jste, tím více tomu propadnete. :) Já osobně jsem před branou zahodila všechny starosti a rozhodla do parku vkročit s čistou hlavou. Netušila jsem co se za branou skrývá, park jsem znala jen z fotek.  Sotva jsem pípla vstupenku a prošla turniketem, viděla jsem ho. Ten kouzelný hrad, který jsem viděla na všech fotkách. Z fleku bych se tam hned vdala v kostýmu princezny. Ulice k němu byla plná lidí a krásných kouzelných domečků. Jako fakt masakr, který za tu cestu i cenu všeho stál. Kašlat na peníze, tohle prostě musíte zažít za každou cenu. Koula jsem na Sebínka a ten se jen rozhlížel a nevěřil vlastním očím. V altánku hned u vstupu tancovali veverky Chip a Dale, lidé koukali, fotili a na každém z nich šel vidět takový ten upřímný úsměv. Prostě projít turniketem je jako projít do jiného světa. Kam se hrabe Harry Potter! Všichni se usmívají, obklopují postavičky, které mají buď vyhraněná místa, kde je možné se vyfotit, nebo je prostě potkáte někde cestou. Nadechla jsem se a vyrazila vstříc tomu pohádkovému dobrodružství. 


Park je plný Disney obchodů, kde je možnost koupit klasiku v podobě uší s mašličkou, plyšové pohádkové mazlíky ale i kostýmy. Chcete se stát princeznou nebo pirátem? Zde máte možnost! A výhoda? Nikdo na vás nebude koukat jako na blázna, ba naopak se můžete stát součástí fotografie dalších turistů, kteří si vás v kostýmu jednoduše spletou. Původně jsem měla také plán si jedny koupit ale nakonec jsem si řekla, že to přenechám mladším. :) 
Disneyland je rozdělený na 5 částí. Najdete tam Main street, Fantasyland, Adventureland, Frontierland a Discoveryland.  Nevěděli jsem kde začít, takže jsme prošli v klidu hlavní třídu a vydali se směrem Fantasyland, kde doporučuji začít. Je sice určen pro ty nejmenší ale nezačít tam by byl hřích. První jsme navštívili Fantasy house, který vás přenese do míst, které jsem přirovnala pohádce "Karlík a továrna na čokoládu". Jeli jsme lodičkou, do hlavy se nám vkradla melodie, kterou byste si doma nikdy dobrovolně nepustili a užívali si plavbu bláznivým světem. Myslím, že nás to velmi příjemně naladilo na další objevování. Nemluvě o tom, že jsem tu jízdu chtěla jet znovu a znovu. 

Další kroky byli již takové nezmapovatelné neboť se u všech atrakcí začali tvořit fronty. Ačkoliv jsem mohli využít možnosti "Fast Passu" (vysvětlím níže), nikdy jsme toho nevyužili. Brouzdali jsme tedy celým parkem křížem krážem a zastavili se vždy tam, kde bylo lidí méně nebo bylo vidět, že se fronta hýbe rychleji. No teď bych si za to dala facku. Určitě doporučuji si připravit do parku minimálně svačinu, jinak tam za meníčka utratíte majlant. Sice jsme se dvakrát v bufetu zastavili, kreditní karta v ten okamžik ale reálně brečela. :) Restaurace tam nečekejte, spíše samé fast foody, které jsou plné hranolek, hot dogu a jiných extra smažených (ne)dobrot. 


Teď už ale k samotnému finále. Ačkoliv jsme v parku strávili 14 hodin a na nohou se do docela podepsalo, nenechali jsme si ujít tu parádu, která měla přijít nakonec. U kouzelného hradu se začali tvořit hloučky už před desátou večerní. Původně jsem očekávala průvod postaviček, ten se ale nekonal a co jsem se pak dozvěděla, tak se ani často nedělá. Přišlo něco ještě velkolepějšího. Něco co mi vyrazilo dech a já se přistihla, jak si utírám slzy. Celý park najednou nějak intuitivně utichl a všechny pohledy se soustředili na hrad. No a pak to začalo. V plánu bylo natočit celou show, byla jsem ale tak dojatá, že jsem zvládla jen kousek a pak se přitulila k drahé polovičce. Ono zmíněné krátké video začátku najdete ZDE
Po ukončení projekce mi bylo najednou líto, že je konec. Vůbec se mi nechtělo zpět do reality, která je plná starostí, práce a povinností. No co už... I pohádky mají konec a ten náš se prostě blížil. Po cestě k východu jsme nakoupili ještě pár dárků a plní dojmů kráčeli k hotelovému autobusu. Bylo to neskutečné, krásné a jiné. Určitě se tam plánujeme vrátit. 


A teď už k cestě a rozpočtu


Jeli jsme autem, kterým cesta trvala cca 9 hodin. Zde záleží hlavně na zastávkách apod. Neboť jsme jeli přes den, zastavovali jsme dvakrát na jídlo, což cestu pokaždé o nějakou dobu prodloužilo.

Celou trasu jsme jeli po dálnici. V Německu klasicky na A6 a ve Francii již dle ukazatelů směr Paříž. 
Dálnice jsou do roku 2019 v Německu zdarma, takže pokud návštěvu Disneylandu plánujete, doporučuji letos nebo příští rok. Poté budete mít jízdu zpoplatněnou a jde o další výdaj. Co se týče Francie, zde se platí mýtné. Ano, je možnost to dát přes okresky ale věřte, že to za to nestojí. Prodloužíte si cestu o minimálně další dvě hodiny.

Náklady při cestě autem

1.500 Kč - Mýtné Francie 
4.000 Kč - Benzín (dali jsme to na dvě nádrže)

Vstupné Disneyland

4.500 Kč - Akční vstupenky (1 osoba 56 eur, dohromady 168 eur)
Tohle jsou ceny v případě, že si koupíte vstupenku 1 den/1 park. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Walt Studia, cena je samozřejmě vyšší. Zde ale doporučuji vstupenku 2 dny/2 parky. 
Více o cenách najdete ZDE

Samozřejmě je dobré počítat i s výdaji v parku. Třeba pamětní mince (klasika, kterou kupujeme všude) stojí 2 eura. Hračky jsou od 10 eur až klidně po 100 éček. takže záleží na rozpočtu, který si nastavíte. U nás jsme si vyčlenili na začátku 100 euro a překročili jsme to jen o pár kaček. :) 


Ubytováni jsme byli kousek od Disneylandu (cca 1 km) takže cena za dvě noci byla vyšší. V našem případě 8.300 / 2 noci se snídaní. Určitě jde ale o něco dále sehnat ubytování i levnější. Já všechno nakupuji přes můj oblíbený portál, takže stačí kouknout TADY, kliknout termín, místo a hledat. 


Jako jo, když se na to člověk koukne, jde o vyšší částku. Věřte ale, že tohle za to stojí. 

Omlouvám se také za nedostatek fotek, neměla jsem článek vůbec v plánu a k tomu jsem byla tak okouzlená, že jsem standardně fotila minimálně. No a co je nafoceno, to je určeno spíše do rodinného alba. 

*FAST PASS - každá vstupenka má svůj čárový kód, který můžete načíst v sekci Fast pass u každé atrakce, kterou plánujete navštívit. Z přístroje vám vyleze kartička s časem, kdy se máte dostavit. Jde o půlhodinový interval, kdy máte možnost předběhnout frontu a dostat se k atrakci mnohem rychleji. 

Příklad: V 18 hod se pípnete u Pirátu s Karibiku ale karta, která vyjede může být až na čas 19:00-19:30. Takže si takhle klidně můžete projít všechny a pak se na všechny atrakce dle času dostávat prioritně. 
You Might Also Like

4 komentářů

 1. V Disneylandu jsem nikdy nebyla, ale jednou bych tam určitě chtěla vzít své děti (až budou, zatím je na ně čas). Věřím, že to musí být skvělý zážitek i pro dospělé :) Já před několika lety byla v Legolandu v Anglii a taky to byl zážitek na celý život.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, Legoland letos taky ještě plánujeme. Bude to sice ten v Nemecku ale také se jsem na něj zvědavá. :)

   Vymazat
 2. Ahoj 🤗 parádní článek! Chtěla bych se ještě zeptat, asi blbej dotaz, ale jak to je s věcma, když jseš na atrakci?? 🤔 mám na mysli batoh/kabelku a v tom samozřejmě mobil atd..

  OdpovědětVymazat
 3. Thank you very much for sharing information that will be much helpful for making coursework my effective.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení