Operace vrchních očních víček - 1. část

pátek, ledna 12, 2018

Na mém Facebooku a Instagramu jsou teď oční víčka tématem číslo jedna. No, není se čemu divit, myslím, že jde o téma, které mnohé zajímá a každý chce znát osobní zkušenost někoho reálného, nejen se inspirovat fotografií na stránkách klinik před a po. Vím o čem mluvím.

"Sama mám ve svém okolí pár lidí, kteří tento zákrok prodělali a mohla jsem na fotkách vidět oči před zákrokem a následně reálně i po zotavení."

Rozhodla jsem se tedy pro velký zájem napsat dvojdílný článek plný rozhodnutí, dojmů, rekonvalescence apod. Dnes bych ráda probrala důvod, proč jsem se k tomuto zákroku odhodlala a také vyvrátila pár mýtů, které jsem měla možnost zjistit. Ne vždy jsou totiž domněnky nezkušených správné. Takže udělat čaj, kafe a jdeme na to...


Proč?
Už delší dobu (cca po narození Sebínka) jsem vnímala těžkost víček, tedy hlavně toho pravého. Pokles byl následně vidět i v zrcadle a fotografiích, které fotil někdo jiný. Ano, já se vždy fotila s náklonem na levou stranu, si myslím, že je prostě hezčí. :)
Když jsem byla před dvěma lety u očního lékaře ohledně dioptrií, sám mě na padající víčko upozornil a řekl mi, že časem může dojít k omezení periferního vidění. V ten okamžik jsem začala tento zákrok studovat a pořád jsem si onu skutečnost nepřipouštěla. Na nějaký čas jsem od toho upustila a neřešila to. Jenže při dělání řidičského průkazu jsem se párkrát při pohledu do pravého zpětného zrcátka přistihla, jak jsem nucena trochu díky víčku oko nadzvednout. Vše jsem tedy probrala s Kubou a začala se ptát na doporučení lékařů či klinik.

Jak vybrat kliniku?
Musím říct, že v tomto směru je Kuba velký pedant, takže už když jsem situaci před pár lety řešila, byl to on, kdo seděl u počítače a četl veškeré recenze. Troufám si říct, že na tohle je machr. Je schopný projít stovky recenzí, fotek a dostupných informací. To byl i důvod proč jsem se vás čtenářů v minulosti na Facebooku ptala na doporučení, popřípadě osobní zkušenosti s vybranými klinikami. Musím přiznat, že odpovědí a zpráv bylo mnoho, nemluvě o doporučení konkrétních jmen lékařů, jenž zákrok provádějí s mnoholetou praxí.
Já se nakonec svěřila do rukou pana docenta Tvrdka, který působí na klinice GHC.  Četla jsem o něm veškeré informace a měla možnost vidět fotografie zákroků, které prováděl.

V případě, že jste z Prahy a nad zákrokem uvažujete, určitě konzultaci u něj doporučuji. Budete mít možnost si poslechnout jeho názor, doporučení a popřípadě se domluvit na termínu. Já měla z pana docenta Tvrdka skvělý pocit. Pořádně si mě prohlédl, zodpověděl všechny mé otázky a vím, že pokud bych tam šla jen tak z hecu, od zákroku by mě odrazoval.

Cena? 
Cena za operaci očních víček se liší. Záleží na místě, kde tento zákrok podstoupíte a také na náročnosti celé operace. Většinou jde o cenu od 12.500 výše. Určitě ale nedoporučuji se při tomto zákroku nechat ovlivnit cenou. Jde o oči, ne o znaménko na zadku. :)
Hlavně bych chtěla zdůraznit, že jsem nabídku podobných zákroků našla i na slevových portálech, které rozhodně nedoporučuji. Tyto ordinace většinou jedou na kvantitu nikoliv kvalitu. Nechci tím urazit jakoukoliv společnost, která své služby na slevových portálech nabízí (tedy, pokud jde o restaurace, beauty procedury apod). Pokud se tam ale objeví operační procedury, jsem z toho docela na vážkách.

MÝTY (aneb dva nejčastější, které jsem řešila a vysvětlovala)

Váha - Setkala jsem se s mnoha názory, kdy si lidé mysleli, že váha padlost víčka ovlivňuje. Bohudík, opak je pravdou. Na tuto věc jsem se ptala při konzultaci i lékaře, který tento mýtus vyvrátil. Ano, díky váze může člověk vypadat otekle, nafouknutě apod. Bohužel při hubnutí se vaše víčka zázračně neztratí. Kůže na víčku je tenká a když jednou víčka spadnou, nikdo je přirozeně pryč nedá.

Věk - Na tento zákrok jsi mladá! Lež! ... Za padlá víčka může z větší částí genetika a pokud je měla vaše máma, babička nebo sestra, je velká pravděpodobnost, že tato nepříjemnost bude trápit i vás. Ano, v mladším věku nemusí víčka působit tak padle jako při dosažení vyššího věku, nicméně, pokud zaznamenáte jakékoliv omezení, je dobré situaci řešit.

"Níže vám přikládám fotografii mých víček před zákrokem. Můžete vidět asymetrii jak u očí samotných, tak i na obočí. To těžší víčko (na fotografii jde o levou stranu) bylo problémové a vadilo při periferním vidění. Navíc si můžete všimnout, že došlo i částečnému zakrytí řasové linky... Oči jsem měla rychleji unavené a bez kapek do očí jsem občas nevydržela... Uvidíme, jak to bude vypadat po zotavení"První část ohledně operace očních víček je tímto u konce, snad jsem vám pro začátek napsala vše. V druhé části, kterou můžete očekávat ke konci ledna se dočtete o mém zákroku, rekonvalescenci včetně fotografií před a po.

PS: Na mém Instagramu můžete denně v instastories sledovat průběh rekonvalescence a jiné denní eskapády. :)You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení