Jarní Řecko (Corfu) za necelých 15 stovek

neděle, února 25, 2018

Ačkoliv na konci dubna je velká pravděpodobnost jara a menšího oteplení, slíbit vám to nemohu. Vsaďte na jistotu a vydejte se směr Corfu z Bratislavy za příjemných 1475 kaček. Teplota se pohybuje okolo příjemných 22 stupňů, takže není potřeba balit rovnou lodní kufr ale jen batoh s pár věcmi a dobrodružství může začít. Kde koupit letenky? 

Nízkonákladovka Ryanair je trefa do černého. Většina letů do konce května vás nevyjde více než na dva tisíce, je potřeba jen kombinovat, hledat, popřípadě hlídat. Na této lince jsem mnoho výkyvů nenašla a je velká pravděpodobnost, že ceny půjdou spíše výš než níž. Mluvím z vlastní zkušenosti, neboť do této destinace letíme v létě a jsem ráda, že jsme zakoupili letenky na začátku února. Osobně jsem objevila termín viz foto níže. 


Ubytování

Zde je opět mnoho možností jak jej řešit. Můžete využít Booking (v případě, že budete chtít ještě ušetřit, přes tento odkaz - klik ZDE) získáte po uskutečnění pobytu 10% z ceny pobytu zpět. Dále je tady Airbnb s kterým nemám bohaté zkušenosti ale pobyt na instaworkshop v Alicante jsme vyřešili přes něj. No a pak můžete kouknout na stránky Town House Co, přes které máme zajištěný letní pobyt v Corfu právě my. Jde o krásné a velmi luxusní apartmány přímo v historickém centru. Nejvíce mě dostal Nespresso kávovar (znáte mě, jak to mám s kávou), velká královská postel a fotogenický prostor na který si prostě potrpím. 


Jak do Bratislavy? Je jedno z jaké části naší země jste. Bratislavu zvládnete vlakem nebo autobusem. Ceny Regio Jet se pohybuje od 219 Kč nahoru. Určitě doporučuji hned po zakoupení letenky, zakoupit i jízdenku do Bratislavy a zpět. Osobně budeme Regio Jet k této cestě taky využívat, bohužel červenec ještě není v oběhu, tak čekáme a denně kontrolujeme. 

Jak z/na letiště? Do Korfu se z letiště dostanete autobusem číslo 15, který jezdí kyvadlově od 7:30 do 22:30. Cesta zabere maximálně půl hodinky a jízdenka vás výjde na 1,20 

V případě, že se rozhodnete letenky zakoupit, přeji šťastný let a krásný pobyt. Dejte potom vědět která místa stojí za návštěvu a která klidně vynechat. Ráda se na letní cestu inspiruji. :) 

PS: Pokud vás tyto tipy na levné letenky baví, šup na můj instagram, kde ve strories občas nejdete jobovky leteckých společností a vydáte se do Barcelony jen za necelou stovku, jako tomu bylo před pár dny. :) You Might Also Like

2 komentářů

  1. AHoj Luci,
    mě tyhle články moc baví. Teď sice takovou nabídku na letenky ještě nevyužiji, ale těším se, že po červnu, už budu mít volněji a třeba na podzim nějaké levné letenky ukořistím ;)

    OdpovědětVymazat
  2. Super článek, hrozně miluju cestování a možnost cestovat za takový ceny je bezva..


    Šárka Blog

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení