FOTO aplikace, jenž jsou mou součástí

pátek, května 11, 2018

Vlastníte-li Instagram nebo Facebook, jsou fotografie nedílnou částí vašeho obsahu. Jak fotografii ale vyšperkovat k dokonalosti bez ohledu na to, jak velký profík jste? Nebojte, není k tomu potřeba žádná vyšší dívčí, stačí jen cit a dobré aplikace, které vaší fotografii dokážou proměnit v kouzelnou podívanou. 


Než se podíváme na aplikace, které by měly být v každém telefonu správného instagramisty a taky na to co dokážou provést s vaší fotografií, zaměříme se ještě na jednu maličkost. Tou maličkostí je  úhel pohledu a fotografie jako taková. Když totiž vyfotíte něco, co je úplně mimo, nepomůže vám žádná aplikace ani filtr. Je tedy třeba občas přemýšlet. Dám příklad: Kuba (ten můj samozřejmě) nemá cit pro fotku, takže když ho o něco poprosím, vezme telefon a cvakne, tím je hotový. Já si ale hledám úhel, posouvám se, popřípadě (při focení flatlay fotek) přemístím produkty tak, aby byl celkový a finální dojem přehledný a tak nějak to dávalo smysl. 

Taky se hodně inspiruji na pinterestu, který podle mého musí zažívat velký boom. Máte možnost si tvořit vlastní (klidně tajné) nástěnky a inspiraci si ukládat. Dělám to tak poslední rok a musím přiznat, že v začátcích flatlay fotek byla tato stránka mou velkou inspirací.

Jdeme ale na ony zmíněné aplikace, které si většinou můžete stáhnout zdarma, popřípadě za minimální poplatek. Všechny tři následující aplikace mají po základní verzi možnosti rozšíření, zde je už ale nutná platba. Osobně placené verze do telefonu nepoužívám, ty si nechávám na jiné aplikace, které využívám v počítači. 

LIGHTROOM
V dnešní době jde o nejpoužívanější aplikaci na úpravu fotografií jak v mobilu (free verze) nebo v počítači (zde je free verze jen 7 dní, následně je potřeba si balíček koupit). Možnosti této aplikace nemají hranice, tedy alespoň to tak vnímám já. Bylo by to na samostatný článek popisovat jeho používání, proto vás nechám si aplikaci vyzkoušet osobně. Stačí si aplikací stáhnout, vložit fotku a pak si jen hrát. Doporučuji si k tomu nedělat teplé kafe, rozhodně jej totiž teplé pít nebudete. Tato aplikace vás pohltí a jen tak nepustí. Pokud jsme majitelem instagramu, koukněte na profil @honzaoriginal kde ve výběru najdete postup jeho editace. Vlastně mnoho jeho fotografií je upravováno v této aplikaci. Honza je mladý klučina jenž se stále učí ale je obdivuhodné sledovat jeho cestu a pokroky. Fotka níže je také z jeho alba. AFTERLIGHT
Na efekty je tato aplikace skvělá. Je libo sluneční paprsky nebo barevné světelné obrazce? Zde si rozhodně vyberete. Filtry, které nepůsobí na celou fotografii stejným účinkem (škrábance, vyblednutí, některé rámečky), lze jednoduše natočit, čímž se jejich možnosti ještě rozšiřují. Osobně jí v telefonu mám již nějaký ten pátek a není den, kdy si s ní nehraji. FILTERRA
Aplikace, kterou jsem objevila teprve včera a ačkoliv jsem jí zatím neprozkoumala úplně, jeden (ano, slyšíte správně) filtr mě očaroval natolik, že se o tuto objevenou aplikaci podělím. Níže můžete vidět co se stalo s fotografií po kliku na filtr Tisane. Osobně tento typ filtrů miluji a určitě jej ještě uvidíte na mnoha fotografiích. Určitě tedy doporučuji stáhnout free verzi a prokousat se možnostmi. Já jí také aktuálně zkoumám, takže pokud narazím na nějakou vychytávku, dám vědět. Věřím, že jsem vás minimálně jednou aplikací inspirovala, přece jen ta poslední je docela novinkou. No a pokud i vy máte vyzkoušené aplikace bez kterých to nejde, napište do komentáře ať se mohu také inspirovat. :) 

You Might Also Like

2 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení