Plány na prázdniny

neděle, července 01, 2018

A je to tady! V kalendáři se objevilo datum 1. července, tedy začátek prázdnin, denní vaření a vymýšlení programu pro ty dva nejmenší, kteří jsou najednou plní energie. Naštěstí máme doma organizátora (čti mou maličkost), který už v lednu svolal rodinu s diářem v ruce a hlásil termíny programu. Ano, v průběhu se toho ještě dost objevilo ale díky tomu, jak jsem vše navrhla, bylo mnoho prostoru si v kalendáři pohrát. Nemluvě o škrtání a tisknutí nových prázdninových listů na ledničku. Ano, máme na ledničce prázdninový harmonogram. 


A co, že to máme v plánu? 

Červenec 

Nejaktuálnější jsou Vary, kde s Kubovu vyrážíme hned zítra. Nečekejte nic velkého, prostě na pozvánku od Nespresso nešlo říct ne. Zároveň máme v plánu procházku po kolonádě, možná nějaký ten oběd a směr Praha. Pán tvorstva si totiž kontroloval doklady a pár kousků má platnost do srpna + naše hvězda brzy dosáhne plnoletosti, takže si návštěvu úřadu užije i ona. 

No a pak to přijde... Na konci týdne fičíme do Řecka, které jsem ještě nikdy nenavštívila. Takže se tam samozřejmě těším ze všeho nejvíce. Jedeme na Corfu a ubytování budeme v samotném srdci historického centra. Konkrétně budeme ubytování v krásných apartmánech Town House Co, kde si budu připadat jak princezna na zámku. Jo a taky je tam kávovar, takže o kávu do postele prostě ochuzená nebudu. Velké mínus je ale fakt, že letíme z Bratislavy, takže si hned ze startu hodíme noční cestu vlakem, která děti i nás na první den trochu odrovná. Jako na rovinu, v nočním vlaku prostě nechcete usnout. Ta představa, že se vzbudím bez dokladů, letenek a vše řeším za pochodu není to nej, jak začít dovolenou. 

Plány v Řecku máme velké + bereme GoPro a chci natočit nějaký ten "vlog" nebo jak se tomu říká. :D Chceme ochutnat místní kuchyni, navštívit pláže (ty co jsem viděla na internetu) a užít si relax. Přece jen nás jen po návratu čeká práce, kterou nejde odkládat a na relax (byť budeme chvilku bez dětí) nebude čas. Tedy krom večera, kdy s Kubou ulehneme a budeme si užívat božský klid. 


Po návratu z Řecka se naše cesty rozdělí, myslím ty dospělé a dětské. Sotva se totiž vrátíme, vypereme a probereme se z toho nicnedělání, přijde na řadu balení, opakování slušného chování a odjezd na tábor H+H aneb 11 dní v rytmu. :) Letos jede poprvé i Sebík, takže máme zaručeno minimálně 12 dní klidu, minimum kraválu, nemluvě o nákupech, které najednou nebudou plné kostíků, sušenek a čokolád. Pardon, čokolády budou neboť bez nich Kuba dle mého neumí existovat. Dokonce se pustil do mé arašidové nugety, kterou jsem dostala od holek k narozeninám. Bordel toto...

Navíc si pohráváme s myšlenkou, že vyrazíme na motorce do Itálie, kde se bude konat Ducati víkend.  Pro nemotorkáře: Jedná se o akci, kde se sejde milion motorkářů a budou předvádět své miláčky o dvou kolech. Většina totiž nechává drahé polovičky doma, jenže na mě si Kuba jen tak nepřijde. :) 


Na konci července už budeme zase jedna velká smečka, která oslaví narozeniny Lucinky. Tentokrát ve velkém stylu ala Boho piknik, protože 15 let si velkou oslavu zaslouží. Přidáme k tomu opekání buřtů, koukání na hvězdy a balonkovou vodní bitvu. Dětinské? Možná trochu! 

No a Sebík? Ten si užije ještě příměstský tábor v angličtině, který pořádá jazykovka Spěváček. Ono vybrat dobrý příměstský tábor není zas taková sranda. Osobně koukám na program, který děti čeká a taky nějaký přínos ve vzdělání. Spěváček byl tedy nejlepší volba. Pokud tedy máte děti a jste z Prahy, určitě koukněte na jejich web, kde je toho mnohem více. V případě, že máte ještě malého špunta a tábor budete řešit až příští rok, hodím vám sem po absolvování hodnocení Sebínka. Hold vám to řekne hezky od plic neboť dětská upřímnost je prostě top. Ve finále se na tuto ala recenzi těší nejvíce. :D 


Když se tak na to kouknu, máme díky plánům červenec a kousek srpna vyřešen. Uff, co vám ale budu povídat. Stálo to hodně organizování a probdělých nocí. Jako maniak do organizací musím mít vše do puntíku vymyšleno, naplánováno a potvrzeno. Přes to nejede vlak! Prosím, řekněte, že jste někdo stejný blázen. Díky. 

Srpen

Zde už se trochu zklidníme, přece jen Kuba jako zaměstnanec nemá nevyčerpatelnou dovolenou a děti si zase tolik rozmazlování nezaslouží. V kalendáři máme zatím jen výlet do Green Valley, kde plánujeme přespat v korunách stromů a možná (opakuji možná) výlet do Disneylandu v Paříži. Tento výlet je zatím v závorce a uvidíme, jak vše vyjde. Nicméně, já tam chci! A jak jsem již psala výše, na mou maličkost si jen tak někdo nepřijde. Navíc jsem tvrdohlavá a co si umanu, to bude a basta...A co vy a plány na prázdniny? Kam vyrazíte, nebo jaká místa můžete doporučit na rodinný výlet? Házejte tipy do komentářů. Popřípadě, pokud máte tip na nějakou chatu v horách, daleko od civilizace, která má alespoň malý bazén a je na týden volná, pište. You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení