Spěváček

úterý, srpna 21, 2018

Prázdniny jsou období, které máme snad už v půlce ledna vyřešeno. Dovolená sem, tábor tam a výlety zde a tady. Prostě je potřeba ty naše uličníky nějak zabavit a nedovolit nudě aby dostala šanci. 
Když jsem tedy dostala nabídku spolupráce s příměstským táborem Spěváček, neváhala jsem. Co více si přát, než dítě z domu. :) Kecám... Možná...  Než jsem nabídku přijala, koukla jsem na recenze, program a přidanou hodnotu, kterou tento tábor nabízí (ty mám nejraději). 

Spěváček nezklamal. Jedná se o jazykovou školu, kde máte možnost děti vložit do rukou rodinných mluvčích a nechat je se naučit něco nového. No a když ne nového, tak zopakovat to, co se přes prázdniny vytrácí. Navíc si mohou angličtinu prověřit i v praxi, tedy při výletech, které jsou pro děti naplánovány na každý den. 

První den byl Sebík nesvůj, plakal a bál se. Je to cíťa, takže jsem na to byla připravena a z kabelky vytáhla papírové kapesníky, balík jojo medvídků a iniciativně jej představila dětem. To je aby věděl, že všechny mluví stejně jako on. :) Sice jsem pak celý den čekala na hovor, že si pro něj máme přijít ale naštěstí se tak nestalo a já se těšila až si ho odpoledne vyzvednu a poslechnu si první dojmy. Stačil pohled, který prozradil vše. Líbilo se mu to a už se těšil na další den. Uff. (přidala bych fotky, které si s dětmi pořídil ale GDPR je GDPR)


A co tam zažil a jak to je vlastně celé funguje? Kazdé dopoledne je věnované hrám, komunikaci s lektorem ( dopoledne je pouze s rodilým mluvčím, takže to děti fakt nutí komunikovat v angličtině a odpoledne je už přítomen i pomocný česky mluvící lektor) a následně završeno obědem. Pak už se balí baťůžky a hurá na výlet. Sebík tak navštívil zoo, planetárium, dinopark a další místa na které si už nevzpomíná. No co, prázdniny a hlava plná zážitků mu některé drobnosti vytěsnila. 

A když se ho teď zpětně zeptám, jak se mu tam líbilo, říká, že moc. Určitě se zamyslíme nad zapsáním i na další rok. Ano, některé může odradit cena (na poslední tři plánované turnusy příští týden je to 3.750 Kč) nicméně řekněme si maminky na rovinu, že za to, co děti zažijí a ještě se zdokonalí v angličtině za to stojí.  Já se vždy na takové věci dívám asi takhle (připravte se na rovnici matky organizátorky): čas + jídlo + výlet + popřípadě mhd a nějaké občerstvení. Suma sumárum se dostane hodně blízko k ceně jakou zaplatíte za tábor. Ano, když si připravíte svačinu, oběd a místo do dinoparku se vydáte do stromovky, náklady se rapidně sníží. Jenže jako pracující máma si to aktuálně nemohu dovolit a Kuba taky nemá nevyčerpatelnou dovolenou. :) 


Sebík doporučuje a dává 10 ☆ z 10... No a já mohu jen souhlasit. Vážně byl nadšený, začal doma některé věci říkat v angličtině a vnímám, že se začal i méně stydět. Nemluvě o tom, že brečel, když to v pátek skončilo. Jak jsem psala, je to cíťa. You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji za komentář, všechny pilně před zveřejněním čtu.

Komentáře jsou moderované, takže nepanikařte když se po odkliknutí ihned nezobrazí. Po přečtení budou uveřejněny :) Děkuji za pochopení